Czy syn Indiany Jonesa pojawi się w ostatnim filmie? Odpowiadamy bez spoilerów

Od dzisiaj w kinach możecie oglądać film „Indiana Jones i artefakt przeznaczenia”. To ostatnia przygoda tytułowego bohatera granego od przeszło 40 lat przez Harrisona Forda. Co przez ostatnie 15 lat zmieniło się u Indiany i czy w pożegnalnej produkcji zobaczymy jego syna, w którego wcielał się Shia LaBeouf.

Czy syn Indiany powróci? Co z bohaterem, którego zagrał Shia LaBeouf?

W 2008 roku, kiedy na ekran zawitało „Królestwo Kryształowej Czaszki” do świata Indiany Jonesa powróciła Marion Ravenwood grana przez Karen Allen w filmie „Poszukiwacze zaginionej Arki”. Wraz z jej pojawieniem się na ekranie do życia bohatera portretowanego przez Harrisona Forda zawitał też Mutt Williams, młodzieniec, który okazał się później synem Indiany Jonesa. Początkowo spekulowano nawet, że to właśnie Mutt może przejąć pałeczkę od swojego ojca i stać się nową twarzą serii, ale grający go Shia LaBeouf przez ostatnie lata popadł w niełaskę Hollywood i z jednego z najbardziej rozpoznawalnych gwiazdorów filmowej branży w pierwszej dekadzie XXI wieku znalazł się na jej marginesie. Jego powrót do roli syna Indiany wydawał się więc od początku wątpliwy, ale scenarzyści nie mogli ot, tak pominąć go w historii. Nie wdając się w SPOILERY, potwierdzamy więc, że Mutt zostaje wspomniany w ostatnim filmie serii, ale nie pojawia się na ekranie.

Jeśli natomiast chcecie poznać szczegóły dotyczące tego, jaki udział ma w ostatniej przygodzie Indiany, to poniżej wkraczamy już na teren kluczowych SPOILERÓW.

Sprawdź też: Już tylko widzowie mogą uratować Indianę Jonesa przed spektakularną klapą.

Co z bohaterem, którego zagrał Shia LaBeouf?

indiana-jones-i-krolestwo-krysztalowej-czaski-min.jpg

W piątym filmie bohaterowie ruszają tropem tarczy Archimedesa znanej również jako Antykithira, która ma umożliwiać posiadaczowi podróżowanie w czasie. W jednej ze scen Helena grana przez Phoebe Waller-Bridge pyta swojego ojca chrzestnego, do jakiego momentu cofnąłby się w czasie, gdy udało mu się zdobyć cenny artefakt. To właśnie wtedy Indiana ujawnia, jaki los spotkał jego syna. Bohater grany przez Forda stwierdza, że wróciłby do momentu, w którym mógłby powiedzieć synowi, aby nie wstępował do wojska, bo zginie.

Indiana zdradza również, że Mutt zdecydował się na dołączenie do armii tylko po to, aby zrobić na złość swojemu ojcu. Dowiadujemy się też, że śmierć Mutta (najprawdopodobniej w Wietnamie) doprowadziła następnie do rozpadu małżeństwa Indiego i Marion.

zdj. Lucasfilm