Daniel Craig uhonorowany przez rodzinę królewską. W powieściach Fleminga tym samym orderem wyróżniono Jamesa Bonda

Podczas wtorkowej ceremonii na zamku w Windsorze, Daniel Craig odebrał szczególne wyróżnienie z rąk księżniczki Anny. Aktora znanego z cyklu filmów o Jamesie Bondzie odznaczono Orderem św. Michała i św. Jerzego, czyli jednym z najwyższych państwowych honorów. Informacja o ceremonii pojawiła się w mediach społecznościowych rodziny królewskiej. 

Order św. Michała i św. Jerzego jest szóstym odznaczeniem w hierarchii brytyjskich wyróżnień państwowych. Nadawane jest od 1818 roku w powiązaniu ze szczególnymi osiągnięciami i zasługami w służbie Zjednoczonego Królestwa. Daniel Craig odebrał order za wybitne zasługi dla świata filmu i teatru. 

Warto dodać, że w powieściach Iana Fleminga tym samym wyróżnieniem uhonorowano również Jamesa Bonda. Wzmianka o odznaczeniu pojawia się przynajmniej dwóch powieściach o słynnym agencie: „Pozdrowieniach z Rosji” i „W tajnej służbie Jej Królewskiej Mości”. Daniel Craig wcielał się w rolę Bonda w pięciu filmach, które debiutowały w latach 2006-2021. Z postacią pożegnał się w ramach ubiegłorocznego „Nie czasu umierać”.

Przypomnijmy, że od dłuższego czasu trwają poszukiwania aktora, który przejmie rolę Jamesa Bonda po Craigu. Wszystko wskazuje na to, że kolejny 007 będzie dużo młodszą wersją tego bohatera od interpretacji którą widzieliśmy na ekranie w ostatnich filmach. Producenci cyklu liczą przy tym na odnalezienie sposobu na kompletną redefinicję postaci. Więcej w tym miejscu.

źródło: Twitter / zdj. MGM