Denis Villeneuve zrobi sobie przerwę od „Diuny” i wyreżyseruje „Sicario 3”?!

Robi się ciekawie! Wiemy, że doczekamy się w końcu realizacji trzeciej części serii „Sicario”, a do głównych ról mają powrócić w nim Emily Blunt, Josh Brolin i Benicio Del Toro, ale okazuje się, że projekt może ponownie połączyć z tym światem nie tylko aktorów! Pojawiły się przecieki sugerujące, że wyreżyserowaniem filmu zajmie się sam Denis Villeneuve!

Emily Blunt, Josh Brolin i Benicio Del Toro na pokładzie „Sicario 3”.

Pod koniec września zeszłego roku ogłoszono, że pięć lat po premierze drugiej części „Sicario” prace nad ostatnią odsłoną serii bazującej na pomyśle Taylora Sheridana w końcu zaczynają nabierać rozpędu. Chwilę później pojawiły się doniesienia sugerujące, że przy trzecim Sicario dojdzie najprawdopodobniej do ponownego spotkania całej trójki głównych bohaterów z pierwszego filmu. W projekt zaangażował się już Benicio Del Toro mający wrócić jako szukający zemsty zabójca działający na smyczy amerykańskiego rządu, a chęć powrotu wyrazili też Josha Brolina odgrywający istotne role w obydwu częściach oraz Emily Blunt, która była na pierwszym planie w debiutanckiej produkcji, ale została całkowicie pominięta w kontynuacji z 2017 roku.

Sprawdź też: Timothée Chalamet i Austin Butler walczą o przyszłość imperium. Nowy kadr z „Diuny 2”.

Zeszłoroczny strajk nieco spowolnił prace nad ostatnim szkicem scenariusza, ale producenci zapewniali, że wszyscy z obsady znają główne założenia historii i są podekscytowani wizją przeniesienia jej na ekran. Do tej pory nie było żadnych sygnałów zapowiadających, że jako reżyser w film mógłby zaangażować się Denis Villeneuve, który stworzył pierwszą część, ale reżyserskie stery przy kontynuacji przejął od niego Stefano Sollima. Teraz jedno ze źródeł twierdzi jednak, że to właśnie Villeneuve stanie za kamerą „Sicario 3” i to właśnie ta produkcja będzie jego najbliższym projektem.

Sicario 3

Kilka miesięcy temu reżyser zapowiedział, że po wyreżyserowaniu „Diuny 2” najpewniej opuści świat Arrakis i zajmie się innym projektem, zanim powróci po raz ostatni do uniwersum Franka Herberta, aby zakończyć historię Paula Atrydy. Scenariusz do „Mesjasza Diuny”, który domyka wiele wątków z pierwszego tomu powieści Franka Herberta, jest już niemal gotowy, ale przed wejściem na plan „Diuny 3” reżyser chciałby jednak stworzyć jakiś inny film, dla „zachowania psychicznego zdrowia”. Jak sam ujawnił, w grę wchodziły cztery projekty (jedn z nich to trzecia „Diuny”).

Sprawdź też: Powrót kultowej pary na ekrany! Co oglądać na Netflix, Disney+, HBO Max i Prime Video?

Kolejny to zapowiadany już od kilku lat film poświęcony Kleopatrze, z którym ostatnio łączono Zendayę. Trzeci to adaptacja innego literackiego arcydzieła science fiction: powieści „Spotkanie z Ramą” autorstwa brytyjskiego pisarza Arthura C. Clarke’a. Nikt nie spodziewał się, że czwartym z nich może być finałowa odsłona „Sicario”.

Źródło odpowiadające za ten przeciek twierdzi nawet, że Villeneuve może zameldować się na planie filmu już w lutym, a w jego realizacje miałby ponownie zaangażowany być Taylor Sheridan odpowiadający za scenariusz do dwóch pierwszych filmów. Trudno sobie wyobrazić, że prace rozpoczną się tak szybko, bo nie docierały do nas żadne sygnały zapowiadające przygotowywanie startu zdjęć. Ostatnim konkretem, jaki padł na temat „Sicario 3” jest to, że za zdjęcia do filmu odpowiedzialny miałby być Marshall Adams pracujący przy serialach „Zadzwoń do Saula” oraz „Breaking Bad”.

źródło: Secrets of Dune / zdj. Lionsgate