Disney+ liczy na wielki hit! Czy nowy Percy Jackson zawładnie streamingiem? Mamy zdjęcia

To ma być jeden z największych hitów tego roku od platformy Disney+. Serial „Percy Jackson i bogowie olimpijscy” jest adaptacją popularnej serii książek fantasy autorstwa Ricka Riordana opowiadającej o przygodach młodego półboga Percy’ego Jacksona i jego przyjaciół w świecie pełnym magi i potężnych bogów. Serial ma być wierniejszy książkom niż wcześniejsze filmy kinowe z 2010 i 2013 roku. Jak zapowiada się nowa przygoda Jacksona? Zobaczcie nowe zdjęcia.

Serial „Percy Jackson i bogowie olimpijscy” podbije Disney+? Mamy zdjęcia

Za scenariusz do serialowej wersji przygód młodego bohatera odpowiada Rick Riordan, autor książkowych pierwowzorów. Odcinkowa adaptacja Disneya przedstawi nową wersję historii nastolatka Percy'ego Jacksona, a pierwszy sezon opowie historię znaną z pierwszego z pięciu tomów serii o podtytule Złodziej pioruna. Poznajemy w nim nastolatka, który właśnie dowiaduje się, że jego ojcem nie był śmiertelnik, lecz grecki bóg Posejdon. Bohater zostaje oskarżony o kradzież błyskawicy władcy mórz i wyrusza w podróż przez Amerykę, by odnaleźć skradziony artefakt i oczyścić swe imię.

Na zaprezentowanych zdjęciach widzimy Walkera Scobella jako Percy’ego Jacksona. Towarzyszą mu Aryan Simhadri jako Grover Underwood, najlepszy przyjaciel Percy’ego, oraz Leah Jeffries jako Annabeth Chase, córka Ateny i utalentowana wojowniczka. Na zdjęciach możemy też dostrzec niektóre z miejsc, które odwiedzą bohaterowie podczas swojej niebezpiecznej misji, takie jak obóz, w którym szkolą się dzieci bogów, czy podziemny labirynt Minotaura. Obsadę serialu obok młodych aktorów uzupełniają Virginia Kull jako matka Percy'ego, Jason Mantzoukas jako Dionizos, Lance Reddick jako Zeus czy Lin Manuel-Miranda jako Hermes. 

Koniecznie sprawdź też:

Percy Jackson i bogowie olimpijscy zdjecie z serialu 03 kopia-min.jpg

Percy Jackson i bogowie olimpijscy zdjecie z serialu 01 kopia-min.jpg

Percy Jackson i bogowie olimpijscy zdjecie z serialu kopia-min.jpg

Percy Jackson i bogowie olimpijscy zdjecie z serialu 02 kopia-min.jpg

źródło: ew.com / zdj. Disney