Reżyser „Dystryktu 9” zdradza, czy powstanie kontynuacja. Fanów czeka rozczarowanie!

Od wielu lat trwają przygotowania do stworzenia kontynuacjiDystryktu 9”, filmu science fiction, który okazał się niespodziewanym przebojem i zaskarbił sobie uznanie wśród szerokiej publiki. W zeszłym roku reżyser Neill Blomkamp potwierdził w końcu, że trwają prace nad scenariuszem doDystryktu 10”. Teraz okazuje się jednak, że perspektywa zobaczenia filmu nie jest wcale taka pewna.

Co z kontynuacją „Dystryktu 9”? Najważniejsze informacje

  • Czy „Dystrykt 9” otrzyma upragnioną kontynuację? Reżyser ponownie zabrał głos w sprawie.
  • Neill Blomkamp nie jest pozytywnie nastawiony jeśli chodzi o szybkie stworzenie „Dystryktu 10”.
  • „Dystrykt 10” nadal pozostaje w planach Sony Pictures, ale powinniśmy uzbroić się w cierpliwość.

Neill Blomkamp nie jest pewien, czy chce zrobić „Dystrykt 10”. Fani będą zawiedzeni

Fani „Dystryktu 9” od lata oczekiwali od Blomkampa zapewnienia, że planuje stworzenie kontynuacji, którą niejako zapowiedział pod koniec swojego najpopularniejszego filmu z 2009 roku. Ostatnia aktualizacja na temat statusu produkcji pochodziła do niedawna z maja 2022 roku, kiedy to Neill Blomkamp ku uciesze fanów ujawnił, że pracuje nad scenariuszem i projekt otrzymał tytuł „Dystrykt 10”. Potwierdzono wówczas, że tworzeniem scenariusza zajmują się sam Blomkamp, Terri Tatchell pracująca także przy tworzeniu historii do pierwszej części oraz główny gwiazdor pierwszego filmu, aktor Sharlto Copley. Co istotne, Blomkamp twierdził w zeszłym roku, że sequel pojawi się raczej wcześniej niż później. Okazuje się jednak, że od tego czasu sporo się zmieniło i szybka premiera filmu już nie wchodzi w grę.

Nowe informacje na temat „Dystryktu 10” reżyser ujawnił podczas jednego z wywiadów promujących jego najnowszy film „Gran Turismo”. Rok od ostatniej aktualizacji na temat wyczekiwanego przez widzów projektu Blomkamp jest już zdecydowanie mniej optymistycznie nastawiony co do tego, jak kiedy dojdzie do realizacji sequela.

Koniecznie sprawdź:

Tak, byliby z tym związani” – stwierdził Blomkamp odpowiadając na pytanie o to, czy w produkcję „Dystryktu 10” zaangażowane zostałoby studio Sony Pictures odpowiadające na poprzednią część oraz najnowszy film reżysera. „Nie wiem jednak, czy film zostanie zrealizowany, czy też nie. Nie wiem nawet, czy chcę teraz to zrobić, ale w pewnym momencie w przyszłości prawdopodobnie to się stanie” – zakończył swoją wypowiedź.

Dystrykt 9” zebrał od widzów 210 mln dolarów na całym świecie przy budżecie produkcji wynoszącym zaledwie 30 mln dolarów. Otrzymał również cztery nominacje do Oscara, w tym za najlepszy film i najlepszy scenariusz adaptowany. Po wielkim sukcesie filmu wielu uznało Blomkampa za nowego kandydata do miana mistrza współczesnego kina science fiction, ale od 2009 roku reżyserowi nie udało mu się powtórzyć takiego sukcesu.

zdj. Sony Pictures