Disney+ tym razem obiecuje prawdziwą grozę! „Gęsia skórka” może stać się wielkim hitem

Disney pokazał w sieci następny zwiastun swojego nowego horroru dla nastolatków i młodych dorosłych. „Gęsia skórka” będzie następną serialową próbą zekranizowania klasycznego cyklu powieści R.L. Stine'a.

Oryginalna seria telewizyjna adaptująca powieści Stine'a przez równo pięć sezonów broniła czołowego miejsca w amerykańskiej telewizji lat 90. Serial opowiadał antologiczne historie o dzieciach znajdujących się w dziwnych i przerażających okolicznościach o zazwyczaj paranormalnym charakterze. 

Nowa adaptacja przeniesie na ekrany elementy z wielu powieści Stine'a. „Serial opowiada o grupie pięciu licealistów, którzy przypadkiem uwalniają nadprzyrodzone siły na swoje miasto. Teraz są zmuszeni współpracować – i z pomocą i pomimo łączących ich przyjaźni, dawnych zaszłości i rywalizacji – by je uratować. Po drodze poznają głęboko skrywane licealne sekrety swoich rodziców” – czytamy w oficjalnym opisie.

W adaptacji Disney+ występują Rachael Harris („Lucyfer”), Justin Long („Barbarzyńcy”), Ana Yi Puig („Powrót do liceum”), Miles McKenna („Nocturne”), Will Price („Agentka McCall”), Zack Morris („The Fades”) i Isa Briones („Star Trek: Picard”). Za wyreżyserowanie debiutanckiego odcinka serii odpowiada z kolei Rob Letterman, twórca filmowej ekranizacji z 2015 roku. Obok Nicka Stollera („Chłopaki te płaczą”, „Kumple”) Letterman jest też jednym ze scenarzystów.

Debiutanckie odcinki nowej „Gęsiej skórki” zobaczymy na Disney+ dokładnie w piątek13 października.

Koniecznie sprawdź:

zdj. Disney