Disney zmienia plany: To złe wieści dla aktorskiej wersji „Vaiany”

Disney zaskoczył nas wszystkich informacją o wyznaczeniu na jesień tego roku kontynuacji popularnej animacji „Vaiana: Skarbu oceanu”. Okazuje się, że ta niespodzianka może negatywnie odbić się na planach dotyczących stworzenia aktorskiej wersji, która miała trafić do kin w 2025 roku. Wiele wskazuje na to, że tak się jednak nie stanie!

Dwayne Johnson wróci w drugiej części animacji „Vaiana: Skarb oceanu”!

Disney ujawnił wczoraj, że przygotowany od dłuższego czasu serial rozgrywający się w świecie z animacji „Vaiana: Skarbu oceanu” został przemianowany na pełnoprawną kinową kontynuację popularnej animacji. Co więcej, produkcja ma zawitać do naszych kin już 27 listopada tego roku! Chwilę po ogłoszeniu tych informacji pojawił się raport potwierdzający, że na dobrej drodze do powrotu do świata Vaiany jest Dwayne Johnson. Aktor prowadzi zaawansowane rozmowy ze studiem i jest bliski podpisania kontraktu na powtórzenie roli Maui w drugim animowanym filmie.

Sprawdź też: HBO szykuje nowy prequel „Gry o tron”! Jednak zobaczymy, jak Aegon podbił Westeros!

Studio chce także, aby głosu głównej bohaterce ponownie udzieliła Auli'i Cravalho, ale zakulisowe źródła donoszą, że w przypadku aktorki jej powrót nie jest tak pewny, jak w przypadku Johnsona. Już w zeszłym roku Cravalho potwierdziła, że nie wcieli się w Vaianę w aktorskiej wersji filmu, którą Disney miał w planach wypuścić do kin w 2025 roku. Z kolei Dwayne Johnson ma odegrać rolę Maui w aktorskiej przeróbce i co więcej, odpowiada za projekt jako jeden z producentów. Wygląda jednak na to, że przyszłoroczna premiera aktorskiej wersji jest już praktycznie nierealna.

Aktorska „Vaiana: Skarb oceanu” nie trafi do kin w 2025 roku?

Dwayne Johnson

Ze studia docierają do nas informacje ujawniające, że studio cały czas nie rozpoczęło jeszcze zdjęć na planie i nie zanosi się na to, aby ekipa zameldowała się do pracy w ciągu najbliższych tygodni czy nawet miesięcy. Możemy więc oczekiwać, że niedługo Disney przesunie w miejsce premiery aktorskiego filmu „Vaiana: Skarbu oceanu”, czyli 27 czerwca 2025 roku, jakąś inną produkcję.

Sprawdź też: Tytuł nowego filmu o Obcym potwierdzony! Premiera już za pół roku.

Wypuszczona do kin w 2016 roku „Vaiana” została kinowym hitem i przyniosła z biletów ponad 680 mln  dolarów. Film otrzymał też nominację do Oscara dla najlepszej piosenki „Pół kroku stąd”, którą napisał Lin-Manuel Miranda. Niecałą dekadę później film cały czas cieszy się wielką popularnością wśród widzów i można go nazywać już kolejnym klasykiem Disneya. W zeszłym roku to właśnie „Vaiana” była najchętniej oglądanym filmem w streamingu i wygenerowała na Disney+ ponad 11,6 mld minut.

źródło: deadline.com / zdj. Disney