Brutalnych scen w „Diunie 2” nie zabraknie! Filmowi przyznano kategorię wiekową

W normalnych okolicznościach od premiery drugiej części filmowej „Diuny” dzieliłby nas już tylko miesiąc. Produkcja została jednak kilka tygodni temu opóźniona i na jej debiut musimy czekać do marca przyszłego roku. Już dzisiaj wiemy jednak, do jakiej kategorii wiekowej została sklasyfikowana najnowsza produkcja Denisa Villeneuve'a.

Brutalnych scen w drugiej „Diunie nie zabraknie!

Perspektywa listopadowej premiery sprawiła, że druga „Diuna” została już sklasyfikowana przez agencję MPAA oceniającą przynależność filmu do danych kategorii wiekowych. Werdykt nie będzie żadnym zaskoczeniem i zgodnie z przewidywaniami produkcja została przydzielona do kategorii wiekowej PG-13. W oficjalnym uzasadnieniu wskazano jednak na obecność sekwencji silnej przemocy, sugestywne sceny oraz nieco wulgarnego języka, który nie jest odpowiedni dla najmłodszych. Z opisu możemy wywnioskować, że w filmie nie zabraknie kilku mocniejszych scen, które będą do granic możliwości naginały bariery kategorii PG-13.

W głównej obsadzie drugiej części „Diuny powracają Timothée Chalamet jako Paul Atryda, Rebecca Ferguson grająca Lady Jessicę, matka Paula Atrydy, Zendaya jako Chani, Josh Brolin wcielający się w Gurneya Hallecka, Dave Bautista, który pojawił się jako Glossu Rabban, Stellan Skarsgård, który sportretował barona Harkonnena, a także Javier Bardem jako Stligar.

Sprawdź też:

W nowej obsadzie znaleźli się natomiast: Léa Seydoux grająca Lady Margot Fenring, należącą do zakonu Bene Gesserit żonę hrabiego Hasimira Fenringa, czyli bliskiego współpracownika i przyjaciela Imperatora Shaddama IV, Christopher Walken mający wcielić się we wspomnianego Imperatora, Souheila Yacoub jako Shishakli, liderka Fedaykinów, drużyny Fremenów, Florence Pugh wcielająca się w księżniczkę Irulanę oraz Austin Butler mający zagrać młodszego siostrzeńca barona Harkonnena. Premiera nowej części „Diuny” odbędzie się 15 marca 2024 roku.

zdj. Warner Bros.