Dlaczego Jonathan Majors nie został usunięty z „Lokiego”? Marvel tłumaczy decyzję

Już za chwilę na platformę Disney+ z drugim sezonem zawita serial „Loki”. Produkcja będzie jednak wywoływała poruszenie wśród widzów nie tylko ze względu na powrót tytułowego herosa i możliwość zobaczenie jego kolejnych przygód w rozpadającym się multiwersum. Nowy serial Marvela budzi też spore dyskusje ze względu na to, że w produkcji pojawi się Jonathan Majors oskarżony na początku roku przez swoją partnerkę o stosowanie przemocy. Tak producent „Lokiego” tłumaczy decyzję o zachowaniu Kanga w serialu.

Dlaczego Majors nie stracił roli Kanga? Twórca „Lokiego” tłumaczy decyzję Marvela

Majors ma pojawić się w nowym sezonie „Lokiego” głównie w jego drugiej połowie, ale odgrywa integralną rolę całej historii, dlatego wielu widzów zastanawiało się, czy Marvel brał w ogóle pod uwagę możliwość wprowadzenia zmian w fabule, tak aby nie ryzykować ewentualnego bojkotu serialu przy ogłoszeniu niekorzystnego wyroku w sprawie Majorsa. Zdjęcia do nowych odcinków zakończyły się jeszcze w 2022 roku, a pierwszy raz o aresztowaniu aktora usłyszeliśmy w marcu tego roku – w grę wchodziło więc jedynie przeprowadzenie kosztownych dokrętek na kilka miesięcy przed premierą serialu. Okazuje się jednak, że oskarżenie aktora o przemoc nie spowodowało żadnych zmian w serialu i nie doprowadziło do żadnych dodatkowych zdjęć.

„Nie. To pierwszy serial Marvela, który nie miał żadnych dodatkowych zdjęć. Historia, którą zobaczycie na ekranie, jest historią, którą postanowiliśmy opowiedzieć. Mieliśmy bardzo konkretny pomysł na to, co chcieliśmy pokazać i znaleźliśmy sposób, aby opowiedzieć to w pierwszym okresie produkcyjnym. Będzie to w dużej mierze to, co zobaczycie na Disney+” – stwierdził producent serialu Kevin Wright w wywiadzie dla serwisu Variety.

Co więcej, Wright oznajmił, że w ekipie producentów nie pojawiła się nawet żadna dyskusja dotycząca tego, czy należałoby przeprowadzić dokrętki, które zmniejszą lub całkowicie zniwelują rolę Majorsa w drugim sezonie. Przedstawiciel Marvela przekonuje, że aktualnie studio nie ma żadnych dokładniejszych informacji na temat tego, jak wyglądała sprawa Majorsa i nie chciało podejmować decyzji w momencie, kiedy nie wiemy, jaki będzie werdykt sądu.

„Nie. Wynikało to głównie z tego, że w tej chwili wiem tyle samo, co ty. Wydawało mi się pochopnym robienie czegokolwiek, nie wiedząc, jak to wszystko się zakończy”.

W nowym sezonie do swoich ról oprócz Majorsa wrócą też Tom Hiddleston: Sofia di Martino, Owen Wilson, Gugu Mbatha-Raw, Wunmi Mosaku, Tara Strong i Eugene Cordero, a także Jonathan Majors. W nowych bohaterów wcielili się: Rafael Casal, Kate Dickie, Liz Carr, Ke Huy Quan i Neil Ellice. Drugi sezon „Lokiego” zadebiutuje na platformie Disney+ już 6 października o godzinie 03:00.

Koniecznie sprawdź też:

źródło: variety.com / zdj. Xavier Collin / depositphotos / Marvel