Na ten film Michaela Manna czekaliśmy od lat! Adam Driver nadjeżdża jako Enzo Ferrari – zwiastun

W sieci wylądował pełny zwiastun kolejnego filmu Michaela Manna, czyli twórcy słynnej Gorączki”. „Ferrari” – owoc trwających blisko dwie dekady starań o realizację – z tytułową rolą Adama Drivera („Gwiezdne Wojny”, „Historia małżeńska”) trafi do kin przy okazji tegorocznego Bożego Narodzenia. 

Adam Driver w filmie „Ferrari” od twórcy „Gorączki”

Fabuła filmu skupi się przede wszystkim na wydarzeniach z lata 1957 roku, kiedy to w gruzach legło zarówno zawodowe, jak i prywatne życie Włocha. Firma Ferrariego zmagała się wówczas z ogromnym kryzysem finansowym, z kolei prywatnie Enzo borykał się z żałobą po śmierci syna, a także rozpadającym małżeństwem. Szukając rozwiązania swych problemów, przedsiębiorca postanowił zaryzykować dziedzictwo, biorąc udział w niezwykle niebezpiecznym wyścigu dookoła Italii

Koniecznie sprawdź:

Scenariusz powstał na bazie książki „Enzo Ferrari – The Man and the Machine” autorstwa Brocka Yatesa. Obok Drivera w obsadzie filmu „Ferrari” zobaczymy m.in. Penélope Cruz w roli Laury, żony Enzo oraz Shailene Woodley, która sportretuje Linę Lardi, czyli kochankę protagonisty.

 

zdj. NEON