Neill Blomkamp wstrzymuje przygotowania nowego filmu. W tle konflikt Izraela z Hamasem

Fani Neilla Blomkampa będą musieli jeszcze długo poczekać na jego następny film. Nowy raport wskazuje, że przedprodukcyjne przygotowania do realizacji oryginalnego projektu twórcy „Dystryktu 9”, thrillera sci-fi „They Found Us”, zostały wstrzymane. Do wznowienia prac, które toczyły się na terenie Arabii Saudyjskiej konieczne będzie ponowne przeliczenie budżetu.

Kolejny film Blomkampa po pokazanym przed paroma miesiącami „Gran Turismo” opowie historię rodziny, która udaje się na campingową wycieczkę licząc, że w ten sposób naprawi podupadającą więź. Wspólna wyprawa niesie z sobą nie pojednanie, a starcie z wrogą pozaziemską formą życia. Ojciec (w tej roli ma pojawić się Joel Kinnaman) i córka muszą walczyć z humanoidalnym stworem, chcącym zabrać ich do własnego, przerażającego świata. 

W nowym raporcie Deadline'u czytamy, że producenci niezależnego „They Found Us” podjęli decyzję o powstrzymaniu przygotowań do wejścia w fazę zdjęciową, do którego miało dojść już w najbliższych tygodniach. Przyczyną takiego stanu rzeczy ma być konieczność ponownego opracowania przez zajmującą się finansowaniem firmę AGC Studios („Moonfall”) planu budżetowego dla filmu. 

Choć napięcia w regionie wzrastają w obliczu konfliktu między Izraelem a rządzącym Strefą Gazy Hamasem, Arabia Saudyjska pozostaje jednym z obszarów coraz chętniej wykorzystywanych w realizacji filmów anglojęzycznych. Między większymi produkcjami kręconymi ostatnio na terytorium tego państwa znalazły się takie tytuły jak „Desert Warrior” z Anthonym Mackie'em (znajdującym się obecnie w postprodukcji) i „Kandahar”, w którym główną rolę zagrał Gerard Butler.

Źródła Deadline'u wskazują, że pomimo zorganizowania produkcji „They Found Us” na terenie obszaru inwestycyjnego Neom, czyli na setki mil od Strefy Gazy, konflikt z Hamasem mógłby potencjalnie wpłynąć na problemy z ubezpieczeniem ekipy realizacyjnej i stworzyć utrudnienia w podróżowaniu. AGC Studios nie wyznaczyło jeszcze terminu powrotu do preprodukcji – w nowym raporcie wskazano jednak, że powinno dość do tego w przeciągu kilku najbliższych miesięcy.

Sprawdź też:

Za scenariusz następnego filmu Blomkampa odpowiada Jeremy Slater, mający w dorobku takie tytuły jak „Moon Knight”, „Fantastyczna Czwórka”, „Egzorcysta” czy „The Umbrella Academy”. Produkują Wyck Godfrey i Marty Bowen

Źródło: Deadline / zdj. Sony