Drugi sezon przygód Daryla Dixona potwierdzony! Ulubiona bohaterka z „The Walking Dead” powróci

Przedstawiciele stacji AMC wykorzystali trwający w Nowym Jorku Comic Con, by oficjalnie potwierdzić rozpoczęcie prac nad drugim sezonem „Daryla Dixona”! W kontynuacji zaskakująco udanego spin-offu „The Walking Dead” ma powrócić jedna z najpopularniejszych postaci horroru zombie. Chodzi o nieobecną w debiutanckich odcinkach Melissę McBride, w którą ponownie wcieli się w postać Carol Peletier.

Melissa McBride wraca do „The Walking Dead”

Choć według oryginalnych zamysłów Carol miała towarzyszyć Darylowi (Norman Reedus) już w trakcie wydarzeń pierwszego sezonu, zawirowania grafikowe aktorki uniemożliwiły jej udział w emitowanej na bieżąco serii spin-offu. Przy okazji sezonu drugiego nieobecność ta zostanie fanom zrekompensowana – obiecano podczas prezentacji AMC na New York Comic Con. W ramach następnych odcinków – które, jak ujawniono, już znajdują się w fazie realizacyjnejMelissa McBride dołączyła do produkcji jako regularna członkini obsady. By podkreślić jej pierwszoplanowy udział w serii zlecony jeszcze w lipcu tego roku drugi rozdział „Daryla Dixona” doczeka się podtytułu „The Book of Carol”. 

„Wiedziałam, że opowieść Carol nie dobiegła jeszcze końca i czułam niepokój, gdy widzieliśmy ją po raz ostatni – gdy obserwowała jak jej najlepszy przyjaciel Daryl odjeżdża” – opowiadała McBride o projekcie. „Osobno czy (miejmy nadzieję!) razem – ich losy są splątane. Niezmiernie cieszy mnie perspektywa kontynuowania opowieści Carol. Twórcy serialu wykonali niezwykłą pracę i zdołali przenieść te dobrze znane postacie do zupełnie innego świata. Uwielbiam to, co udało im się w nim odkryć!”. 

Przypomnijmy, że wieści o zaangażowaniu McBride nadchodzą do widzów na kilka dni przed wyemitowaniem finałowego odcinka pierwszej serii „Dixona”. W ramach nowojorskiego konwentu potwierdzono, że (uwaga, lekki spoiler, co do finału!) McBride powracającą do roli Carol na krótki moment zobaczymy już w zakończeniu debiutanckiej sezonu.

Sprawdź też:

Kiedy premiera „The Walking Dead: Daryl Dixon – The Book of Carol”? Na drugi sezon nie trzeba będzie długo czekać

Stacja AMC już w lipcu tego roku, a więc na długo przed premierą serialu, zdecydowała się na przedłużenie na drugi sezon (tę samą decyzję podjęto w sprawie „The Walking Dead: Dead City, w którym widzowie śledzić mogą dalsze poczynania Maggie i Negana). Jako showrunner za serię nadal odpowiadać będzie David Zabel. Biorąc pod uwagę, że prace zdjęciowe już się rozpoczęły, premiery drugiego sezonu możemy spodziewać się w przyszłym roku. 

W serialu zobaczyliśmy, jak po zakończeniu wydarzeń głównej serii „The Walking Dead” Daryl trafił do Francji. W zupełnie nowej dla serii o żywych trupach scenografii bohater spotkał Isabelle, przedstawicielkę tajemniczej grupy religijnej, z którą połączył siły. Jedną z głównych ról w serialu odegrał też Quinn – Brytyjczyk wysiedlony ze swojego kraju, który stał się wyjątkowo potężną personą na mapie Paryża po apokalipsie zombie. Wraz z Reedusem obsadę najnowszej produkcji z uniwersum „TWD” tworzą przede wszystkim Clémence Poésy (Isabelle) oraz Adam Nagatis (Quinn). 

Źródło: Variety / zdj. AMC