To nie koniec „Awantury”! Jake Gyllenhaal i Anne Hathaway jedną z nowych skłóconych par

Znakomita reakcja na „Awanturę”, czyli ubiegłoroczną serialową koprodukcję Netflixa i studia A24 („Bo się boi”, „Midsommar. W biały dzień”), zaowocuje sezonem drugiem – wynika z nowego raportu. W następnej odsłonie komediowego dramatu ma pojawić się nie jedna, a dwie pary skłócone na wzór Stevena Yeuna i Ali Wong. Poznajcie szczegóły.

Wygląda na to, że streamer przyjął wobec „Awantury” format antologiczny, co oznacza, że w drugiej odsłonie serialu – początkowo zapowiadanego jako produkcja limitowana – zobaczymy nowych bohaterów, uwikłanych w zupełnie inny konflikt. W serwisie Deadline czytamy też, że tym razem fabuła skoncentruje się nie na jednej, a dwóch parach

Gwiazdy „Obsesji”, „Road House”, „Interstellar” i nowego „Obcego” w 2. sezonie „Awantury”

Nowy raport wskazuje też, że o ile negocjacje potoczą się zgodnie z oczekiwaniami platformy streamingowej, w obsadzie pojawią się takie gwiazdy jak Charles Melton („Obsesja”) i Cailee Spaeny („Alien: Romulus”) oraz duet znany z „Miłości i innych używek”: Jake Gyllenhaal i Anne Hathaway.

Deadline wskazuje zarazem, że projekt znajduje się na bardzo wczesnym etapie i żaden z kontraktów nie został jeszcze podpisany. Część scenariuszy nowego sezonu została jednak ukończona i została już (albo będzie w najbliższym czasie) przekazana Netfliksowi i A24. Obie wytwórnie liczą na możliwość rozpoczęcia prac zdjęciowych na przełomie lata i jesieni tego roku. Przybliżony termin premiery nie został jeszcze ujawniony.

Warto dodać, że pierwszy sezon „Awantury” spotkał się z doskonałym przyjęciem krytyków i sporym zainteresowaniem ze strony subskrybentów Netfliksa. Produkcję nagrodzono też w ramach tegorocznego rozdania nagród Emmy (serial otrzymał aż osiem statuetek, w tym dla najlepszego projektu limitowanego oraz najlepszej party aktorskiej).

Beef Netflix Awantura sezon 2

Wkrótce po tamtej gali twórca serialu Lee Sung Jin udzielił wywiadu, w którym przyznał, że nie brakuje pomysłów na następną odsłonę komediodramatu. „Jest tak wiele potencjalnych kierunków” – tłumaczył wówczas reżyser, producent i scenarzysta „Awantury”. „Moglibyśmy ograniczyć się do tej jednej serii. Historia z pewnością dobiegła tu końca. Ale jeżeli Netflix będzie zainteresowany to możemy kontynuować w formie antologii. Możemy udać się w wielu różnych kierunkach”.

Sprawdź też: „Venom 3” prawie nakręcony – potwierdza gwiazda filmu z Tomem Hardym. Premiera jesienią

Awantura” – o czym opowiada znakomity serial Netfliksa i A24?

Przypomnijmy, że pierwszy sezon „Awantury” (org. „Beef”) rozpoczyna się od incydentu przemocy drogowej między dwojgiem obcych sobie ludzi. Skory do kłótni pracownik fizyczny Danny Cho (w tej roli Steven Yeun) popada w konflikt z Amy Lau (Ali Wong) — wiodącą wystawne życie kobietą sukcesu. W kolejnych odcinkach tego poruszającego i obfitującego w czarny humor serialu spór między nimi się zaognia, ukazując historię ich życia i związków.

Obok wspomnianego duetu, w obsadzie serialu znaleźli się również między innymi znany z „Searching” Joseph Lee (jako George), Young Mazino (jako Paul), David Choe (w roli Isaaca), Patti Yasutake (jako Fumi), Maria Bello (Jordan Forster), Ashley Park (Naomi), Justin H. Min (Edwin), Mia Serafino (Mia), Remy Holt (June), Andrew Santino (Michael) oraz Rek Lee (jako Bobby).

Sprawdź też: Twórcy „Kung Fu Panda 4” zażartowali z „Diuny” – zwiastun animacji nawiązuje do filmu Villeneuve'a

Jeśli jeszcze nie mieliście okazji, w tym miejscu możecie zapoznać się z naszą recenzją debiutanckiej sezonu serii.

Źródło: Deadline / zdj. Netflix / A24 / depositphotos