Filmowe premiery tygodnia 07.02-13.02: „Śmierć na Nilu”, „Krime Story. Love Story”, „Venom 2” i inne

Do kin w piątek zawitają filmy „Śmierć na Nilu” z Gal Gadot, „Wyjdź za mnie” z Jennifer Lopez i polska komedia gangsterska „Krime Story. Love Story”. Netflix przygotował z kolei sporo produkcji w klimacie Walentynek, a na HBO GO trafi horror „Wcielenie” od Jamesa Wana. Premier nie zabraknie też na Apple TV+ i Prime Video. Jak dokładnie wygląda kalendarz premier na tydzień od 7 do 13 lutego? Sprawdźcie, co obejrzeć na platformach streamingowych i w kinach w nowej odsłonie serii „Filmowe premiery tygodnia”.

Premiery na fizycznych nośnikach w Polsce. „Wszyscy Święci New Jersey” i „Zupa nic” na Blu-ray

Dystrybutor Galapagos przygotował na najbliższe dni premierę wydań DVD i Blu-ray z gangsterską produkcją „Wszyscy Święci New Jersey”. Produkcja doczeka się standardowych edycji w plastikowych opakowaniach w przypadku obydwu nośników. Na niebieskim krążku znajdzie się oryginalna ścieżka dźwiękowa w formacie Dolby Atmos. Nie zabraknie też polskiej ścieżki dźwiękowej w formacie Dolby Digital 5.1 oraz napisów.

Tymczasem dystrybutor Kino Świat przygotował premierę wydań DVD i Blu-ray z filmem „Zupa nic” będącym prequelem polskiego filmu „Moje córki krowy” oraz edycję DVD z produkcją „Wszystkie nasze strachy” nagrodzoną Złotymi Lwami na zeszłorocznym festiwalu w Gdyni. Obydwa tytuły dostępne będą w standardowych wydaniach. W pierwszym z tytułów w przypadku polskiej ścieżki dźwiękowej możemy liczyć na format DTS HD MA 5.1.

 

Pełna rozpiska premier tygodnia na fizycznych nośnikach

Premiera

Tytuł

Opakowanie

Dystrybutor

9 lutego

Tom i Jerry na Dzikim Zachodzie (2022) DVD

plastikowe

Galapagos

9 lutego

Wszyscy święci New Jersey (2021) BD

plastikowe

Galapagos

9 lutego

Wszyscy święci New Jersey (2021) DVD

plastikowe

Galapagos

10 lutego

Wszystkie nasze strachy (2021) DVD

plastikowe

Kino Świat

10 lutego

Zupa nic (2021) BD

plastikowe

Kino Świat

10 lutego

Zupa nic (2021) DVD

plastikowe

Kino Świat

Co obejrzeć na Netflix? „Miłość jest ślepa” i japońska odpowiedź na 50 twarzy Greya

Love and Leashes netflix

Na chwilę przed Walentynkami platforma Netflix przygotowała dla swoich widzów między innymi nowe odsłony programu „Miłość jest ślepa”. Produkcja powróci w amerykańskiej wersji i doczeka się też japońskiego formatu.

Program skupia się na singlach, którzy chcą, by ktoś pokochał ich za to, kim są, a nie za to, jak wyglądają. Z tego powodu organizują w Chicago mało standardowe podejście do randkowania i decydują się zaryzykować spędzenie reszty życia z osobą, której… nie widzieli. Uczestnicy programu odcinają się od świata zewnętrznego i rozmawiają z licznymi potencjalnymi partnerami – a gdy którejś parze uda się nawiązać więź, dochodzi do oświadczyn, po których wreszcie można ujrzeć drugą połówkę. Zaręczona para wraca do świata na zewnątrz i zaczyna planować ślub. W czasie poprzedzającym zbliżającą się wielkimi krokami ceremonię narzeczeni sprawdzają też, czy na bazie wytworzonej więzi uda im się zbudować pełnoprawny związek. Prowadzącymi są Nick i Vanessa Lachey.

Pozostając w temacie romantycznych produkcji zahaczających też o japońską kulturę, warto wspomnieć, że wśród nowości od platformy Netflix znajdzie się także nowy film „Love and Leashes”, którego bohaterami są Ji-hoo, perfekcyjny mężczyzna z niecodziennymi upodobaniami seksualnymi, oraz Ji-woo, oziębła kobieta, która odkryła jego sekret.

Czy uważasz, że możliwa jest idealna równowaga sił w związku? Jakoś tak bywa, że zawsze jedna strona bierze górę. Ta historia miłosna opowiada o Jung Ji-woo (Seo hyun), kobiecie, która nie była świadoma swojej predyspozycji do dominowania nad innymi, oraz o Jung Ji-hoo (Lee Jun-young), mężczyźnie z silną skłonnością do podporządkowywania się innym.

 

Wysoka dziewczyna” powraca i serial „Kim jest Anna?”

Kim jest Anna serial Netflix

Wśród nowości najbliższych dni znajdzie się też druga odsłona amerykańskiej komedii romantycznej dla nastolatków pod tytułem „Wysoka dziewczyna 2”.

Po inspirującym przemówieniu na szkolnym balu Jodi (Ava Michelle) nie jest już tylko „wysoką dziewczyną” – zyskała popularność i pewność siebie, ma chłopaka i właśnie dostała główną rolę w szkolnym musicalu. Jednak w miarę jak presja związana z jej nowym statusem rośnie, wracają kompleksy. Jodi nawiązuje nowe znajomości, a dawne przyjaźnie zostają wystawione na próbę. Gdy świat, który zbudowała, zaczyna się rozpadać, Jodi zdaje sobie sprawę, że w życiu nie wystarczy mierzyć wysoko.

W piątek na platformie Netflix pojawi się też serial inspirowany opublikowanym w „New York Magazine” artykułem Jessiki Pressler pod tytułem „How Anna Delvey Tricked New York’s Party People”. Gwiazdą produkcji jest Julia Garner znana między innymi z serialu „Ozark”.

Serial „Kim jest Anna?” to historia ambitnej dziennikarki badającej sprawę Anny Delvey – podającej się za spadkobierczynię ogromnej niemieckiej fortuny królowej Instagrama, która bogatym nowojorczykom skradła nie tylko serca, lecz także portfele. Czy jednak Anna to rzeczywiście największa oszustka w historii Nowego Jorku, czy też po prostu współczesne ucieleśnienie wizji amerykańskiego snu? Reporterka nawiązuje z oczekującą na proces Anną słodko-gorzką relację i ściga się z czasem, by odpowiedzieć na pytanie, które stawia sobie cały Nowy Jork: kim tak naprawdę jest Anna Delvey?

Za serial odpowiada Shonda Rhimes. W obsadzie produkcji są także: Anna Chlumsky, Jennifer Esposito, Anna Deavere Smith, Jeff Perry, Anders Holm i Laverne Cox. Na pierwszy sezon złoży się 9 odcinków.

 

Co obejrzeć na HBO GO? „Wcielenie” z Annabelle Wallis na HBO GO

W najbliższych dniach do widzów serwisu HBO GO trafią kolejne odcinki seriali „Pazury”, „Billions”, „Prawi Gemstonowie”, „Euforia”, „Pozłacany wiek” oraz „Wychowane przez wilki”. Wśród filmowych premier znajdą się z kolei takie tytuły jak: „Walentynkowa połówka”, „Obietnica”, „Miłość po sąsiedzku” oraz „Legalna blondynka” 1-2.

Najgłośniejszą premierą tygodnia od HBO GO będzie natomiast najnowszy horror wyreżyserowany przez Jamesa Wana, czyli „Wcielenie” z Annabelle Wallis w roli głównej.

Główną bohaterką „Wcielenia” jest Madison, kobieta sparaliżowana przez wizje makabrycznych morderstw. Z czasem bohaterka odkrywa, że sny na jawie są w istocie przerażającą rzeczywistością. W obsadzie znaleźli się też Mckenna GraceJake Abel, George Young, Maddie Hasson.

Pełna rozpiska premier tygodnia produkcji oryginalnych Netfliksa

Premiera

Tytuł

Jakość

8 lutego

CHILD OF KAMIARI MONTH

HD, DD 5.1

8 lutego

MIŁOŚĆ JEST ŚLEPA: JAPONIA - odcinki 1-5

HD, DD 5.1

8 lutego

MS. PAT: Y'ALL WANNA HEAR SOMETHING CRAZY?

4K (DV, HDR10), DD 5.1

9 lutego

ONLY JOKES ALLOWED

4K (DV, HDR10), DD 5.1

9 lutego

POMYSŁY NA SPRZEDAŻ: Sezon 1

4K (DV, HDR10), DD 5.1

9 lutego

PRZYWILEJ

4K, DD 5.1

9 lutego

ROZCZAROWANI: CZĘŚĆ 4

4K, DD 5.1

10 lutego

POD WIATR

4K, DD 5.1

10 lutego

PÓKI ŻYCIE NAS NIE ROZŁĄCZY: Sezon 1

HD, DD 5.1

11 lutego

ANNE+: FILM

4K, DD 5.1

11 lutego

BIGBUG

4K (DV, HDR10), DD 5.1

11 lutego

KIM JEST ANNA?: Miniserial

4K (DV, HDR10), Dolby Atmos, DD 5.1

11 lutego

LOVE AND LEASHES

4K (DV, HDR10), Dolby Atmos, DD 5.1

11 lutego

LOVE TACTICS

4K, DD 5.1

11 lutego

MIŁOŚĆ JEST ŚLEPA: SEZON 2 - odcinki 1-5

HD (DV, HDR10), DD 5.1

11 lutego

TOY BOY: SEZON 2

4K (DV, HDR10), DD 5.1

11 lutego

WYSOKA DZIEWCZYNA 2

4K (DV, HDR10), Dolby Atmos, DD 5.1

Pełna rozpiska premier tygodnia pozostałych filmów i seriali na Netfliksie

Brak.

Pełna rozpiska premier tygodnia na HBO GO

Wszystkie materiały na HBO GO są maksymalnie w jakości HD (do 1080p).

Premiera

Tytuł

7 lutego

Billions VI, odc. 3

7 lutego

Euforia II, odc. 5

7 lutego

Genialna przyjaciółka III, odc. 1-2

7 lutego

Ktoś, gdzieś, odc. 4

7 lutego

Moja cudowna Wanda

7 lutego

Pazury IV, odc. 10

7 lutego

Prawi Gemstonowie II, odc. 6

8 lutego

Pozłacany wiek, odc. 3

9 lutego

Wokół Słońca

10 lutego

Walentynkowa połówka

10 lutego

Wychowane przez wilki II, odc. 3

11 lutego

Na planie XIX, odc. 6

11 lutego

Nocny lekarz

11 lutego

Obietnica (2001)

12 lutego

Miłość po sąsiedzku

12 lutego

Ziemia swoich synów

13 lutego

Legalna blondynka

13 lutego

Legalna blondynka 2

13 lutego

Okupacja

13 lutego

Wcielenie

Co obejrzeć na iTunes, Apple TV+ i Amazon Prime Video? „Venom 2: Carnage”

Venom 2: Carnage

W serwisie iTunes premiery z polską wersją językową ograniczą się w najbliższych dniach wyłącznie do jednego tytułu. Będzie nim film „Venom 2: Carnage”. Premiera została zapowiedziana na 12 lutego. Film doczeka się jednak wyłącznie wersji w rozdzielczości Full HD.

Tymczasem platforma Apple TV+ przygotowała na piątek premierę adaptacji powieści miłosnej dla nastolatków zatytułowanej „Niebo jest wszędzie”. Za ekranizację odpowiada studio A24 („Lighthouse”).

Film opowie historię pełnej życia, siedemnastoletnej Lennie Walker (w tej roli Grace Kaufman), która mierzy się z nagłą utratą swojej starszej siostry, Bailey. Jednocześnie, w szkole bohaterki zjawia się charyzmatyczny nowy uczeń, Joe Fontaine, z którym Lennie natychmiast odnajduje nić porozumienia. Na kwitnącą relację wpływa jednak były chłopak jej zmarłej siostry – wyciszony, a zarazem bardzo pociągający Toby. Lennie usiłuje nawigować pomiędzy pierwszą miłością i pierwszą stratą z pomocą swego wielkiego serca i jeszcze większej wyobraźni. Bohaterka zaczyna też układać własną piosenkę.

W pozostałych rolach wystąpili Havana Rose Liu, Jacques Colimon, Pico Alexander i znany z serialu „Jak poznałem waszą matkę”, Jason Segel. Film wyreżyserowała Josephine Decker.

W piątek na Apple TV+ pojawi się także piąty odcinek serialu „The Afterparty”.

Komedia romantyczna „I Want You Back

I Want You Back prime video.jpg

Wśród premier przygotowanych przez platformę Prime Video znalazła się komedia romantyczna pod tytułem „I Want You Back”. Bohaterami produkcji są Peter (Charlie Day) i Emma (Jenny Slate), którzy myśleli, że znajdują się o krok przed najważniejszymi momentami swojego życia, które doprowadzą ich do małżeństwa, rodzicielstwa i zamieszkania na przedmieściach. Wszystko jednak wywraca się do góry nogami, kiedy oboje dowiadują się, że ich partnerzy podejmują decyzję o rozstaniu. Przerażeni nową perspektywą na utratę miłości ich życia, Peter i Emma opracowują przebiegły plan odzyskania swoich partnerów i rozbicia ich nowych związków, jednak finał ich działań może okazać się zupełnie inny. W obsadzie produkcji znaleźli się także Gina Rodriguez, Scott Eastwood, Manny Jacinto oraz Clark Backo.

Pełna rozpiska premier tygodnia na polskim iTunes

Premiera

Tytuł

Jakość

Polska wersja

8 lutego

60 Seconds to Live! (2022)

HD

brak

8 lutego

Bruce Lee: The Way of the Warrior (2022)

HD

brak

8 lutego

Legacy of Love (2021)

4K

brak

8 lutego

On These Grounds (2021) (Spring Valley)

HD

brak

8 lutego

Surviving Hitler's Mad Doctors (2022)

HD

brak

8 lutego

The Fabulous Filipino Brothers (2021)

4K, DD 5.1

brak

11 lutego

You see a bike: looking beyond the MV Agusta Legend (2022)

HD, DD 5.1

brak

12 lutego

Venom 2: Carnage (2021)

HD, Dolby Atmos, DD 5.1

dźwięk (DD 5.1) i napisy

Co obejrzeć w kinie? „Śmierć na Nilu” z Gal Gadot, „Wyjdź za mnie” z Jennifer Lopez i polski film „Krime Story. Love Story”

Piątek przyniesie nam całkiem pokaźną dawkę kinowych nowości. Do najgłośniejszej premiery z zagranicznych tytułów należeć będzie „Śmierć na Nilu”, czyli kolejna po Morderstwie w Orient Expressie” wysokobudżetowa adaptacja prozy Agathy Christie, w której w roli Herkulesa Poirot pwraca Kenneth Branagh odpowiadający także za reżyserię projektu.

Na chwilę przed Walentynkami do repertuaru kin zawita także komedia romantyczna „Wyjdź za mnie”, której gwiazdami są Jennifer Lopez i Owen Wilson. Reżyserią filmu zajęła się Kat Coiro pracująca niedawno przy serialu „She-Hulk”, a scenariusz napisali John Rogers, Tami Sagher i Harper Dill.

Dla widzów szukających rodzimych produkcji, dystrybutor Global Studio przygotował natomiast gangsterską komedię „Krime Story. Love Story” wyreżyserowaną przez Michała Węgrzyna („Proceder”, „Gierek”). Film jest ekranizacją książki rapera Marcina Gutkowskiego znanego pod pseudonimem „Kali”. Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia opisywana jest jako współczesna ekranizacja „Romea i Julii”.

„Śmierć na Nilu” – premiera 11 lutego 2022 rok

Sielankowy nastrój miodowego miesiąca młodej pary, spędzającej podróż poślubną na luksusowym statku rzecznym, zostaje przerwany przez ponure zdarzenie. Beztroska wycieczka po Egipcie zmienia się w poszukiwania mordercy, na czele których staje jeden z uczestników rejsu po Nilu, niezawodny Hercules Poirot. Egzotyczna, tajemnicza i niepozbawiona niebezpieczeństw sceneria stanowi znakomite tło tej mrocznej opowieści o obsesyjnej miłości i jej tragicznych skutkach. Tym bardziej, że historia – jak rzeka – wije się w niezwykle zagadkowy sposób, nie pozwalając widzom odgadnąć zakończenia aż do finałowej, szokującej demaskacji.

„Wyjdź za mnie” – premiera 11 lutego 2022 rok

Ich wspólny, wielki hit „Marry Me” zdobywa kolejne listy przebojów. Oni, zakochani postanawiają sie pobrać przed swoją publicznością. Ceremonia ma być transmitowana na platformach społecznościowych. Jednak Kat na chwilę przed powiedzeniem „tak” odkrywa, że Bastian ją zdradził. Chcąc zemścić się na Bastianie postanawia poślubić, nieznajomego człowieka, którego wybiera losowo z publiczności. Wybór pada na Charliego Gilberta (Owen Wilson), który został zaciągnięty na koncert przez swoją nastoletnią córkę (Chloe Coleman) i najlepsza przyjaciółkę (Sarah Silverman).

„Krime Story. Love Story” – premiera 11 lutego 2022 rok

Miasto gniewu, a w nim dzielnica, w której nikt nie ma lekko. Dwóch przyjaciół (Krime i Wajcha) dostają propozycję nie do odrzucenia - zarobienia naprawdę dużych pieniędzy. Planują, że będzie to ich ostatni nielegalny „skok”, który ustawi ich już na całe życie. „Życie” jednak napisze dla nich zupełnie inny scenariusz. Człowiek, na którego dostają zlecenie okaże się ojcem dziewczyny, dla której główny bohater kompletnie straci głowę. Miłość skomplikuje wszystko i nawet taki facet jak Krime, którego nie usidliła wcześniej żadna kobieta, będzie musiał wybrać co jest dla niego najcenniejsze i najważniejsze w życiu.

„Abe gotuje” – premiera 11 lutego 2022 rok

Dwunastoletni Abe chce zostać szefem kuchni i łączyć ludzi poprzez gotowanie. Chłopiec porzuca więc letni obóz i zaczyna pracować z Chico - ulicznym kucharzem, który zachęca go do wychodzenia poza kulinarne przyzwyczajenia.

„Mascarpone” – premiera 11 lutego 2022 rok

Antonio rozstaje się z mężem i musi znaleźć dom, pracę, a przede wszystkim – cel w życiu. Wspierany przez Cristinę, wynajmuje pokój w domu Denisa, zaczyna praktyki w piekarni Luki. Zaczyna stawiać czoła prawdziwej rzeczywistości z pomocą przyjaciół, pasji do słodyczy i... aplikacji do randkowania.

„Miłość jest blisko” – premiera 11 lutego 2022 rok

Natalia i Adam znają się od dziecka. Nigdy nie byli parą, ale od zawsze byli razem. Są sąsiadami, korzystają wspólnie z pomieszczeń w swoich mieszkaniach, a ich sypialnie dzieli tylko cienka ściana. Natalia pragnie mężczyzny, najlepiej opiekuńczego domatora, który byłby oparciem dla niej i jej syna. Adam po rozwodzie szuka silnych emocji i najchętniej wybrałby się do Amazonii. Pewnego dnia marzenia Natalii i Adama się spełniają. Na jego drodze los stawia piękną Marikę, podróżniczkę i pisarkę, która zaprasza go do swojego świata. Tymczasem w Natalii zakochuje się Bruno, bogaty dentysta, który chce spełniać jej wszystkie marzenia. Przypadkowe znajomości zapowiadają się obiecująco...

„Ups2! Bunt na Arce” – premiera 11 lutego 2022 rok 

Arka Noego od tygodni dryfuje po otwartym morzu z najlepszymi przyjaciółmi Finim i Idą na pokładzie. Niestety wciąż nie widać brzegu, a zapasy żywności powoli się kończą. Tym samym pokój między mięsożercami i roślinożercami zaczyna być zagrożony. Wszystko to prowadzi do serii niefortunnych zdarzeń, w wyniku których resztki jedzenia i nasi bohaterowie zostają wyrzuceni za burtę. Rozdzieleni przez fale trafiają do niezwykłych miejsc. Ida wraz z nowym kumplem Żelkiem zostaje uwięziona na odległej wyspie. Natomiast Fini budzi się bajecznym zakątku wypełnionym dziwnie znajomymi istotami. Stworzeniami, które żyją razem w harmonii, ale też z niepokojem spoglądają w kierunku coraz częściej dymiącego wulkanu. Kiedy wstrząsy sejsmiczne przybiorą na sile, Fini będzie musiał dokonać niemożliwego i zrobić wszystko, by uratować nowych przyjaciół, odnaleźć Idę oraz własną, pozostawioną na Arce rodzinę.

zdj. Global Studio / Universal Pictures / Disney / Warner Bros.