Tej serialowej nowości nikt się u nas nie spodziewał! Niedługo trafi na HBO Max!

Nie wszystkie serialowe nowości trafiają do polskich widzów i mało kto zakładał do tej pory, że dane nam będzie obejrzeć w Polsce nową historyczną produkcję bazującą na powieściach autora „Ostatniego królestwa”. A jednak produkcja „The Winter King” zawita też do naszego kraju. Poznajcie szczegóły.

Nowy serial historyczny trafi do Polski. „The Winter King” w październiku na HBO Max

Serial „Zimowy monarcha”  bazuje na powieściach popularnego brytyjskiego pisarza Bernarda Cornwella, którego seria „Ostatnie królestwo” posłużyła jako pierwowzór dla serialu „Upadek królestwa”. Nowa produkcja debiutowała na platformie MGM+ dokładnie 20 sierpnia bieżącego roku i pozostaje nadal w emisji debiutanckiej serii. Możemy już potwierdzić, że pierwsze dwa odcinki serialu pojawią się w ofercie platformy HBO Max już 6 października. Kolejne będą debiutowały z tygodniowym odstępem. Na pierwszy sezon złoży się 10 epizodów.

Koniecznie sprawdź:

Zimowy monarcha” stanowi nowe spojrzenie na legendę arturiańską i rozgrywa się w post-rzymskiej epoce ciemnego wieku w Wielkiej Brytanii, krainie, z której wojownik o imieniu Artur został wygnany, a Merlin zniknął. Tymczasem Sasowie dokonują inwazji, a na tronie zasiada bezbronne dziecko. Wtedy na horyzoncie pojawiają się: próżny i niepopularny Lancelot, ambitna i knująca intrygi Gwinewra, Merlin, który jest bardziej druidem niż mistycznym magikiem oraz Mordred, który jest wnukiem Uthera i prawowitym spadkobiercą tronu.

W obsadzie znaleźli się: Gabriel Tierney, Iain De Caestecker, Eddie Marsan, Nathaniel Martello-White, Daniel Ings oraz Valene Kane.

zdj. HBO Max