Multiwersum Marvela na całego! „Deadpool 3” ma kompletnie zmienić zasady gry w MCU!

Już za chwilę multiwersum Marvela będzie istotnym elementem drugiego sezonu „Lokiego”, ale wygląda na to, że to przedsmak tego, co czeka nas w filmie o Deadpoolu! Produkcja Ryanem Reynoldsem ma być jedną z najważniejszych produkcji w całym MCU i stanowić bezpośrednie wprowadzenie do kluczowych wydarzeń z filmu o Avengersach.

Deadpool 3 wprowadzi nas do wydarzeń z filmu „Avengers: Secret Wars”?

Jednym z filmów Marvela, który aktualnie najmocniej rozgrzewa fanów MCU nie jest wcale najbliższa produkcja z Brie Larson w roli głównej. Większość szumu wokół filmowo-serialowego Marvela wytwarza ostatni produkcja „Deadpool 3”. Będzie to pierwszy film Ryana Reynoldsa w ramach MCU, będzie to także powrót Logana granego przez Hugh Jackmana i szalona podróż po multiwersum z masą gościnnych występów. Najnowsze przecieki dodają do tego, że podróżowanie po wielu alternatywnych rzeczywistościach sprawi, iż film stanie się też jedną z najważniejszych produkcji w kontekście całego MCU i wprowadzi nas w wydarzenia mające rozegrać się w „Avengers: Secret Wars”.

Fabuła filmu ma opowiadać o organizacji TVA (Time Variance Authority) znanej nam doskonale z pierwszego sezonu „Lokiego”. Zobaczymy, jak jej zarząd w reakcji na rozpadające się multiwersum dokonuje selekcji  bohaterów z umierających światów i próbuje zapobiec kolapsowi całego wszechświata. Logan zostanie wybrany jako przedstawiciel uniwersum znanego z filmów o X-Menach i ma spotkać Deadpoola po tym, jak oboje zostaną uwięzieni w siedzibie TVA. Film ma tym samym być bezpośrednim wprowadzeniem do wydarzeń z „Avengers: Secret Wars”, w którym to zobaczymy, jak bohaterowie Marvela poradzą sobie z kwestią rozpadającego się multiwersum.

Logan z kluczową rolą w „Avengers: Secret Wars”. Kto wyreżyseruje film?

Informacje te wpisują się we wcześniejsze plotki wskazujące, że film ma doprowadzić finalnie do zresetowania dotychczasowego uniwersum Marvela i ustanowienia nowej, jedynej linii czasu bez alternatywnych wersji bohaterów. Jedno ze źródeł sugerowało też, że to właśnie Logan ma odegrać istotną rolę w filmie o Avengersach. Wcześniej, w filmie o Deadpoolu bohater grany przez Jackmana spotka natomiast znane twarze z poprzednich produkcji o X-Menach oraz innych alternatywnych światów. Potwierdzono między innymi występ Jennifer Garner w roli Elektry. W kontekście tych wszystkich plotek zaczęło się właśnie mówić o tym, że reżyser trzeciego „Deadpoola”, czyli Shawn Levy może okazać się kandydatem do wyreżyserowania filmu o Avengersach. Źródła zwracają uwagę, że ma on już doświadczenie w pracowaniu z dużą ekipą za sprawą swojego udziału serialu „Stranger Things”, co byłoby cennym atutem przy drużynowym widowisku. Ostatnio mówiło się jednak, że Marvel chciałby powierzyć reżyserię filmu w ręce Sama Raimiego, więc jak na razie kwestia tego, kto finalnie będzie odpowiadał za kształt szóstego filmu o Avengersach pozostaje otwarta.

Kinowy debiut „Deadpoola 3” zaplanowano na 3 maja 2024 roku, ale zostanie on najprawdopodobniej opóźniony. Film „Avengers: Secret Wars” trafi natomiast do widzów 7 maja 2027 roku.

Koniecznie sprawdź:

źródło: KC Walsh / CanWeGetSomeToast / zdj.