Gotowi na kolejny horror autorki „M3GAN” i „Zakonnicy II”? Sony wygrało walkę o prawa do realizacji

Sony Pictures zdobyło prawa realizacyjne do następnego oryginalnego dreszczowca, którego napisaniem zajmie się Akela Cooper, autorka takich hitów kina grozy jak „M3GAN”, „Wcielenie” i „Zakonnica II”. Jest to pierwsza większa transakcja od czasu zakończenia strajku scenarzystów.

O prawa do relizacji filmu noszącego tytuł „It's Over”, bazującego na niewydanym opowiadaniu pisarza Jacka Follmana, w ciągu weekendu starli się przedstawiciele największych hollywoodzkich wytworni – donosi Deadline. W nowym raporcie czytamy, że za prawa adaptacyjne przedstawiciele Sony zdecydowali się zaoferować pisarzowi kwotę bliską miliona dolarów. 

Choć żadne szczegóły co do fabuły filmu nie zostały jeszcze ujawnione, liczące niemal trzydzieści stron opowiadanie Follmana podejmuje historię bolesnego zerwania pewnej wieloletniej pary – okoliczności, w jakich dochodzi do rozstania, mają natychmiast osadzać historię w konwencji grozy. Deadline wskazuje przy tym, że produkcja ma opierać się na czarnym humorze i zaprezentować widzom ciekawy komentarz społeczny w klimatach narracji „M3GAN”. Możemy założyć, że Akela Cooper zajmie się przygotowaniem scenariusza po ukończeniu prac nad tekstem do kontynuacji horroru o morderczej lalce. Przypomnijmy, że według obecnych planów film „M3GAN 2.0.” ma trafić na ekrany kin już 17 stycznia 2025 roku. Za kamerą powróci twórca pierwszej części, Gerard Johnstone.

Sprawdź też:

Prawa do opowiadania Follmana trafiły na sprzedaż w ubiegłą środę, natychmiast po zamknięciu strajku WGA. Artykuł Deadline przewiduje, że w najbliższym czasie możemy spodziewać się wielu tego rodzaju transakcji – plotki wskazują bowiem, że wielu scenarzystów i pisarzy dzieliło ostatnie miesiące na wypełnianie zobowiązań strajkowych i pisanie tekstów, które przykuwają obecnie uwagę przedstawicieli wytwórni. Za wyprodukowanie „It's Over” odpowiedzą Roy Lee z Vertigo Entertainment i Scott Glassgold z Ground Control. 

Źródło: Deadline / zdj. Sony Pictures