Jeden z największych horrorów zeszłego roku dostanie kontynuację! Jest data premiery

Paramount Pictures ustaliło dokładną datę premiery dla sequela jednego z najbardziej dochodowych dreszczowców ubiegłego roku. Nowy doniesienia wskazują, że kontynuację niezwykle popularnego „Uśmiechnij się” zobaczymy na wielkim ekranie za nieco ponad rok. Za kamerą powróci twórca jedynki, Parker Finn.

Druga odsłona „Uśmiechnij się” w drodze na ekrany. Film przygotuje nas na przyszłoroczne Halloween

„Uśmiechnij się 2” jest priorytetowym projektem Finna, który jeszcze kilka miesięcy temu podpisał wieloletni kontrakt z Paramountem. Filmowiec zajmuje się sequelem zarówno jako reżyser, jak i scenarzysta i producent. Pomimo trwających w Hollywood strajków włodarzom wytwórni udało się ustalić, że drugą odsłonę „Uśmiechnij się” zobaczymy na ekranach dokładnie 18 października 2024 roku.

„Przełomowy sukces Uśmiechnij się poświadczył o unikalnych zdolnościach i świeżym podejściu Parkera. Jesteśmy zachwyceni, że jego domem będzie od tej pory Paramount” – skomentował w marcu porozumienie z reżyserem szef wytwórni, Brian Robbins. Pierwsza odsłona oryginalnego dreszczowca zarobiła dla studia znakomicie 217 milionów dolarów (przy budżecie produkcyjnym wynoszącym około 17 milionów).

Przypomnijmy, że gwiazdą pierwszego filmu została Sosie Bacon, znana z „Trzynastu powodów” oraz kryminalnego dramatu „Mare z Easttown”. Aktorka wcieliła się postać psychiatry, która po dziwnym i traumatycznym wydarzeniu z udziałem pacjenta, zaczyna doświadczać przerażających zjawisk. Powodują one, że kobieta jest coraz bardziej przekonana, że prześladują ją złowrogie siły nadprzyrodzone

Sprawdź też: 

W obsadzie pierwszej części „Uśmiechnij się” pojawili się także: Kal Penn („Dr House”), Jessie T. Usher („Dzień Niepodległości: Odrodzenie”), Judy Reyes („Hoży doktorzy”), Rob Morgan („Mudbound”) oraz Kyle Gallner („Czas próby”). Film był pełnometrażową adaptacją pomysłów poprzedniego dzieła Finna, krótkiej produkcji zatytułowanej „Laura Hasn’t Slept”. Warto dodać, że  „Uśmiechnij się” wiązało się z jego debiutem za kamerą filmu pełnometrażowego.  

zdj. Paramount Pictures