Koniec filmów z serii „Paranormal Activity”. Teraz nawiedzenia będzie można doświadczyć na żywo

Choć dreszczowce z cyklu „Paranormal Activity” przez niemal dwie dekady wabiły tabuny widzów na sale kinowe, mocne pogorszenie poziomu franczyzy z sequela na sequel doprowadziło do ostatecznego skreślenia planów na dalsze filmy – a przynajmniej na to wskazują ostatnie wypowiedzi decydentów studia. Nie znaczy to jednak, że marka nie doczeka się kolejnego życia – tym razem za sprawą zupełnie innego medium.

Paranormal Activity” do kin nie wróci, ale pojawi się w teatrze!

Z nowego raportu The Hollywood Reporter dowiadujemy się, że bieżącym planem wobec „Paranormal Activity” jest przeniesienie marki na deski teatru. W przygotowaniach ma znajdować się licencjonowana przez Paramount Pictures sceniczna wersja horroru found footage, która trafi na londyński West End. Za przygotowanie nowej produkcji odpowiedzieć ma Simon Friend, producent mający w dorobku między innymi teatralną adaptację „Życia Pi”, która cztery lata temu debiutowała na Broadwayu ku znakomitym recenzjom. 

Scenariusz nowej wersji „Paranormal Activity” szykuje Levi Holloway, dramaturg, który niedawno odpowiadał za tekst do wystawianego na deskach prestiżowego Lyceum Theatre scenicznego dreszczowca „Grey House”. Na chwilę obecną nie ujawniono, kiedy miałoby dojść do debiutu sztuki. Przypomnijmy jednak, że „Paranormal Activity” jest kolejną opowieścią grozy, która przewędruje z ekranu na scenę brytyjskiego teatru. W ubiegłym roku dowiedzieliśmy się, że w przygotowanich znajduje się też sceniczna wersja „Lśnienia”, w której główną rolę zagrać ma Ben Stiller.

Sprawdź też: 

Budowana z wykorzystaniem minimalnego budżetu franczyza grozy Paramountu debiutowała jeszcze w 2007 roku, w ramach jednego z najbardziej dochodowych filmów w historii kina. Warto przypomnieć, że globalnie pierwsze „Paranormal Activity” zarobiło dla wytwórni ponad 193 miliony dolarów przy budżecie produkcyjnym wynoszącym zaledwie 15 tysięcy. Łącznie na koncie dreszczowców znajduje się niemal 900 milionów dolarów zarobionych na wielkim ekranie. Dodajmy jednak, że ostatnia odsłona, „Paranormal Activity: Bliscy krewni”, debiutowała z dala od sal kinowych, w ramach oferty streamingowej Paramount+.

Źródło: The Hollywood Reporter / zdj. Paramount Pictures