Gotowi na „Pięć koszmarnych nocy”? Film na podstawie serii gier wideo trafi do nas na Halloween

Z okazji startującego powoli sezonu halloweenowego w sieci pojawiła się nowa zapowiedź „Pięciu koszmarnych nocy”, czyli filmowego dreszczowca na motywach „Five Nights At Freddy’s” serii gier wideo „Five Nights At Freddy's”. W roli głównej produkcji od studia Blumhouse („M3GAN”) pojawi się Josha Hutcherson (cykl „Igrzyska śmierci”).

Film jest adaptacją cyklu gier wideo o tym samym tytule będących połączeniem survival horroru i point & click. Pierwszy tytuł z serii trafił na rynek w 2014 roku, a od tamtego czasu franczyzę pokochały miliony graczy. Rok po premierze debiutanckiej gry do fanów trafiła pierwsza książka na podstawie cyklu, z kolei przed trzema laty wydano adaptację komiksową „Five Nights At Freddy’s”.

Hutcherson wciela się w Mike'a Schmidta, ochroniarza, który rozpoczyna pracę w pizzerii Freddy'ego Fazbeara. Podczas pierwszego dnia protagonista szybko zdaje sobie sprawę, że nocna zmiana w Freddy's będzie nieco bardziej wymagająca niż pierwotnie przypuszczał. Wszystko to za sprawą animatronicznych maskotek, które chcą pozbawić go życia.

Sprawdź też:

Obok Hutchersona w obsadzie horroru znaleźli się Matthew Lilard („Scooby-Doo”), Kat Conner Sterling („Tydzień życia”), Elizabeth Lail („Ty”) oraz Mary Stuart Masterson („Benny i Joon”). Film nakręciła Emma Tammi według scenariusza przygotowanego wspólnie z Sethem Cuddebackiem oraz twórcą serii gier Scottem Cawthonem.

Pięć koszmarnych nocy” trafi do kin na kilka dni przed Halloween, dokładnie 27 października.

Zdj. Universal