Kto jest najwybitniejszym żyjącym reżyserem? Twórca „Ojca chrzestnego” nie ma wątpliwości

Legenda kina, Francis Ford Coppola, nie szczędzi zachwytów wobec swojego przyjaciela, wybitnego reżysera Martina Scorsese, który już za chwilę wprowadzi do kin swój najnowszy film „Czas krwawego księżyca”. Reżyser „Ojca chrzestnego” użył ostatnio słów, które wielu miłośników kina mogłoby uznać za trafione.

Martin Scorsese najwybitniejszym żyjącym reżyserem?

Coppola włączył się w promowanie najnowszego widowiska Scorsese i to w dosyć spektakularnym stylu. Twórca „Czasu apokalipsy” komplementował nie tylko nowy film swojego kolegi po fachu, ale też samego Scorsese, które określił mianem największego żyjącego reżysera. „W tym miesiącu mój długoletni przyjaciel [Martin Scorsese] wypuści do kin swój nowy filmu pt. Czas krwawego księżyca. To wspaniały człowiek i największy żyjący reżyser na świecie. Jego nowy film zachwyca pod każdym względem”.

Wielu miłośników zapewne zgodzi się z Coppolą i nie będzie miało oporów przed nazwaniem Scorsesego, o ile nie największym, to na pewno jednym z największych żyjących reżyserów. Twórca nowego filmu od Apple TV+ ma na koncie co prawda tylko jednego Oscara, ale nominacji zebrał przez całą swoją karierę aż czternaście. Wśród jego filmowych dokonań znajdują się chociażby takie klasyki jak „Wściekły byk”, „Ostatnie kuszenie Chrystusa”, „Taksówkarz”, „Chłopcy z ferajny”, „Infiltracja” czy „Wilk z Wall Street”.

Nie ma też najmniejszych wątpliwości, że „Czas krwawego księżyca” będzie w przyszłym roku jednym z głównych kandydatów do Oscarów. Film zebrał świetne recenzje od krytyków podczas premierowych seansów na festiwalu w Cannes i już teraz wymieniany jest pod wieloma względami jako jeden z głównych faworytów do najważniejszych wyróżnień. W polskich kinach produkcja zadebiutuje już 20 października.

Konicznie sprawdź też:

zdj. Paramount Pictures