Grała w „Duchach Inisherin” – teraz zobaczymy ją w nowym serialu z „Gwiezdnych wojen”

Dołączenie do uniwersum „Gwiezdnych wojen” potwierdziła właśnie Kerry Condon, irlandzka aktorka, którą w ostatnim czasie mogliście zobaczyć w „Przeklętej wodzie” i „Duchach Inisherin”. Z nowego wywiadu wynika, że jednym z jej najnowszych projektów jest „Skeleton Crew”, czyli przewidziany dla młodszych odbiorców serial rozgrywający się równolegle z wydarzeniami „The Mandalorian”

Skeleton Crew” ma nową gwiazdę. Kerry Condon u boku Jude'a Lawa

Akcję „Star Wars: Skeleton Crew” osadzono w erze po „Powrocie Jedi”, a więc w tym samym czasie, w którym rozgrywają się seriale „The Mandalorian” i „Ahsoka”. Produkcja opisywana jest jako gwiezdnowojenna wersja klasycznych filmów przygodowych z lat 80. w stylu „E.T.” i „Goonies”.Główną rolę – postać charakteryzowaną jako nauczyciel, który wraz z grupą nastoletnich podopiecznych wchodzi w konflikt z bandą kosmicznych piratów – zagrał w serialu Jude Law

Sprawdź też: „Niewidzialny człowiek 2” powstaje. Elisabeth Moss potwierdza plany na połączenie Uniwersum Potowrów

Intrygująco przedstawia się też grupa artystów, których Lucasfilm zgromadził za kamerą projektu. Za wyreżyserowanie odcinków „Skeleton Crew” odpowiedzieli między innymi Jon Watts („Spider-Man: Homecoming”), Jake Schreier („Awantura”), David Lowery („Zielony Rycerz. Green Knight”) oraz Daniel Kwan i Daniel Scheinert („Wszystko wszędzie naraz”).

O swoich wrażeniach z planu „Skeleton Crew” opowiedziała właśnie wspomniana Kerry Condon. Aktorka, która wraz z nowym wywiadem potwierdziła swój udział w odcinkowej produkcji platformy Disney+, opisała serię, jako projekt skierowany do młodszych widzów, przygodowy i lżejszy od pozostałych tytułów ze świata „Star Wars”.

„Nie mam dzieci, ale gdybym je miała to chciałabym, by obejrzeli tę serię. Uwielbiałam pracę nad nią. Było w niej coś niezwykle niewinnego, niezwykle figlarnego i uroczego. Ludzie radzą mi czasami, by unikać pracy z dziećmi, albo ze zwierzętami, ale wcale nie mam negatywnych doświadczeń. Dzieci, które potrafią grać często są naprawdę znakomite. W tym przypadku oglądanie ich scen było czymś unikatowym. Jude Law też się tu pojawia. Z nim już kiedyś pracowałam. Serial to prawdziwa przygoda” – tłumaczyła aktorka na łamach magazynu Variety.

Banshees of Inisherin Kerry Condon

Kerry Condon jako Siobhán w „Duchach Inisherin” (zdj. Searchlight Pictures)

Condon dodała też, że zdjęcia do serialu zostały ukończone jeszcze przed pracami na planie debiutujących w roku 2022 „Duchów Inisherin”. Przypomnijmy, że „Skeleton Crew” doznało wielu opóźnień – na prace postprodukcyjne i termin dystrybucyji wpłynęły chociażby zeszłorocznego strajki. Na chwilę obecną wszystko wskazuje, że jego premiera w ofercie serwisu streamingowego Disney+ odbędzie się w ciągu tegorocznego sezonu bożonarodzeniowego

Na stanowiskach producenckich nad projektem czuwają przede wszystkim Jon Favreau oraz Dave Filoni. Głównym pomysłodawcą serii jest natomiast Jon Watts, twórca trylogii o przygodach Spider-Mana, granego przez Toma Hollanda.

Sprawdź też: Netflix zabiera się za „Opowieści z Narnii”! Reżyserka „Barbie” od razu nakręci dwie części

Na Disney+ nadchodzą nowe seriale z „Gwiezdnych wojen”

Przypomnijmy, że najbliższe dwie serie osadzone w świecie „Gwiezdnych wojen” znajdują się już o krok od premiery. Najbliżej widzów jest antologia animacji „Tales of the Empire”, w której poznamy wczesne losy paru istotnych postaci z ostatnich tytułów na Disney+. Z kolei „Star Wars: The Acolyte” będzie kolejnym aktorskim serialem osadzonym w świecie George'a Lucasa. Tym razem widzowie przyjrzą się rysom powstającym na nieskazitelnej od wieków reputacji zakonu Jedi – seria rozegra się w latach poprzedzających „Mroczne widmo”, czyli pierwszą odsłonę filmowych prequeli. Więcej informacji o produkcji w tym miejscu

Źródło: Variety / zdj. Disney