Gwiazdor „Diuny” zastąpi Pedra Pascala w nowym filmie grozy twórcy „Barbarzyńców”

Wygląda na to, że Pedro Pascal na poważnie podszedł do kwestii oczyszczenia grafiku na potrzeby nowego widowiska Marvela. Po potwierdzeniu udziału w „Fantastycznej Czwórce” aktor ogłosił rozstanie z obsadą „Weapons”. W kolejnym horrorze Zacha Creggera, twórcy znakomicie przyjętych „Barbarzyńców” zastąpi go Josh Brolin.

Film, którym Cregger zajmuje się zarówno jako reżyser jak i scenarzysta, opisywany jest jako wielopłaszczyznowa epopeja grozy skupiona wokół czarów i zaginionych dzieci. W dotychczasowych raportach projekt był opisywany mianem horroru pokrewnego charakterystyce „Magnolii” Paula Thomasa Andersona.

Josh Brolin nową gwiazdą „Weapons”. Pojawi się obok Renate Reinsve

Josh Brolin Diuna

Pedro Pascal nie jest jedynym aktorem, który musiał zrezygnować z udziału w produkcji przez wzgląd na inne filmowo-serialowe zobowiązania. Obok gwiazdora serii „The Last of Us” z „Weapons” wiązano wcześniej Rooney Marę („Zaułek koszmarów”). Zamieszanie, które za kulisami hollywoodzkich projektów wywołały ubiegłoroczne strajki, sprawiło, że aktorka rozstała się z tytułem. Na jej miejsce Cregger obsadził Renate Reinsve. Norweską aktorkę znacie przede wszystkim z nominowanego do Oscara dramatu „Najgorszy człowiek na świecie”.

Nowy raport magazynu The Hollywood Reporter wskazuje, że do Reinsve dołączy najpewniej Josh Brolin („Diuna: Część druga”), któremu przypadnie rola wcześniej przewidywana dla Pascala. Udział aktora zostanie potwierdzony po sfinalizowaniu toczących się jeszcze negocjacji. 

Sprawdź też: Rozkręcił MonsterVerse – teraz trafi do „Jurassic World”. Universal wybrał nowego reżysera

Dodajmy, że następstwie prawnej batalii wokół „Weapons” dystrybucyjne prawa do następnego horroru Creggera ostatecznie trafiły do należącej do spółki Warner Bros. wytwórni New Line Cinema. Prace na planie miały ruszyć jeszcze w tym miesiącu i potrwać do kwietnia, ale na chwilę obecną nie wiemy w jakim stopniu kluczowa zmiana w obsadzie wpłynęła na harmonogram zdjęciowy.

Warto przypomnieć, że poza „Weapons” Cregger – tym razem jako główny producent – zajmuje się też dreszczowcem „The Occupant”. W pierwszych zapowiedziach film opisano jako połączenie „Ducha” i prac Stephena Kinga. Więcej informacji o projekcie w tym miejscu.  

Źródło: The Hollywood Reporter / zdj. Warner Bros.