Twórca „Barbarzyńców” szykuje zaskakujący horror o nawiedzeniu – połączenie „Ducha” i Stephena Kinga

Po sukcesie za kamerą „Barbarzyńców”, niepokojącego thrillera z Billem Skarsgårdem w jednej z głównych ról, reżyser Zach Cregger zajął się przygotowaniami szeregu nowych projektów w obrębie kina grozy. Do filmów, które nadzoruje, jako producent dołączyła właśnie następna obiecująca produkcja. We wczesnych zapowiedziach opisano ją jako odświeżone podejście do dreszczowców rozgrywających się w nawiedzonym domu

Projekt zatytułowany „The Occupant” będzie adaptacją opowiadania grozy pióra Victora Sweetsera. Liczący sobie niecałe czterdzieści stron pierwowzór przedstawia historię skoncentrowaną wokół stuletniego wiktoriańskiego domu, który trafia w ręce nowych właścicieli. Nie wierząc we własne szczęście – za akt własności nie musieli bowiem zapłacić ani grosza – bohaterowie ochoczo godziną się spełnić jedyny warunek przedstawiony przez sprzedawcę: muszą przetransportować dom na inną działkę. „Wkrótce nowi nabywcy zdają sobie sprawę, że nie ma czegoś takiego jak za darmo” – napisano o opowiadaniu na łamach Bloody Disgusting. 

Narratorem oryginalnego tekstu jest Chloe, nastolatka zamieszkująca miasteczko, do którego trafia archaiczna posiadłość. Wraz ze swoim chłopakiem, Masonem, decyduje się na zwiedzenie budynku, nim zdążą wprowadzić się do niego nowi właściciele. „To będzie połączenie Ducha z pracami Stephena Kinga” – zasugerowano w pierwszych zapowiedziach projektu. „Istota, która zamieszkuje stare domostwo, skieruje się przeciwko mieszkańcom nowej dzielnicy. Rezultaty będą wstrząsające”.

Za zaadaptowanie tekstu Sweetsera do formy scenariusza odpowie Blair Butler, mająca w dorobku pracę przy takich filmach jak „Zaproszenie”, „Park grozy” czy „Polaroid”. Obok Creggera, wyprodukowaniem filmowej wersji „The Occupant” zajmą się Roy Lee („Boy Kills World”) i Scott Glassgold („Perspektywa”).

Koniecznie sprawdź też:

Przypomnijmy, że nowo zapowiedziane widowisko grozy jest tylko jednym z nadchodzących projektów, które Cregger opatrzy swoim nazwiskiem. Jako producent, filmowiec nadzoruje też przygotowania thrillera SF „Companion” oraz dreszczowca „Weapons”, w którym główną rolę gra Pedro Pascal („The Last of Us”). 

Źródło: Bloody Disgusting / zdj. 20th Century Studios / Disney