Gwiazdy Marvela i DC spotkają się w nowym filmie twórcy „Blue Beetle”

Choć „Blue Beetle”, czyli przedostatni film ze świata DCEU, nie przyciągnął do kin zbyt wielu widzów, reżyser widowiska otrzyma okazję do poprowadzenia kolejnego wysokobudżetowego budżetu. W planach znajduje się komediowy akcyjniak „The Wrecking Crew”, w którym główne role zagrają Dave Bautista („Strażnicy Galaktyki”) i Jason Momoa („Aquaman”).

Dave Bautista i Jason Momoa zagrają razem w filmie

Film, którym zajmie się Ángel Manuel Soto, twórca dobrze przyjętego przez krytyków, ale i zignorowanego przez większość kinowych widzów „Blue Beetle'a”, opisywany jest jako „kumpelska komedia akcji”. Choć nie dysponujemy jeszcze żadnym opisem fabuły, ujawniono, że scenariusz produkcji został ukończony jeszcze przed rozpoczęciem strajku WGA w maju tego roku. 

Zarówno Momoa, jak i Bautista negocjowali udział w filmie, zanim do hollywoodzkiego protestu dołączyło stowarzyszenie aktorów. Dodajmy jednak, że obaj gwiazdorzy byli związani z projektem na długo przed potwierdzeniem udziału przed kamerą – o realizację zabiegali jeszcze od roku 2021, gdy prawa realizacyjne trafiły do wytwórni MGM. Termin wejścia na plan filmu zostanie ustalony po zakończeniu strajku

Obok pracy nad najnowszym filmem ze świata DC ComicsÁngel Manuel Soto ma w dorobku debiutujący w 2020 roku film „Charm City Kings”, który doczekał się premiery w ramach Festiwalu Filmowego Sundance i zyskał od jury specjalną nagrodę dla obsady. Na ekranie pojawili się wówczas Jahi Winston, Teyonah Parris, Will Catlett oraz debiutujący aktor Meek Mill.

Warto dodać, że jednym z zapowiedzianych projektów Soto jest też spin-off serii „Transformers”, którym zajmie się zarówno jako reżyser, jak i scenarzysta.

źródło: The Wrap / zdj. Kathy Hutchins / Xavier Collin / depositphotos