„Gwiezdne Wojny: Łotr 1” wraca na ekrany IMAX. Na razie tylko za oceanem. Oto nowy plakat

W ramach przygotowania na premierę serialu „Andor”, na wielki ekran powrócą jedne z najlepiej przyjętych „Gwiezdnych Wojen” ostatnich lat. Ujawniono, że w najbliższych tygodanich z serią specjalnych pokazów do amerykańskich kin IMAX trafi „Łotr 1” w reżyserii Garetha Edwardsa.  

„Łotr 1” debiutował na ekranach jeszcze w 2016 roku. Przy okazji oryginalnej premiery, produkcja której akcję osadzono zaraz przed wydarzeniami czwartego epizodu Sagi Skywalkerów zarobiła dla Disneya ponad miliard dolarów, stając się jednym z najbardziej dochodowych widowisk roku (w globalnym boxoffisie produkcję wyprzedziła tylko trzecia odsłona „Kapitana Ameryki”, czyli „Wojna bohaterów” braci Russo). Tegoroczny powrót do kin zaplanowano na 26 sierpnia, czyli na nieco poniżej miesiąca od premiery „Andora”. Jak dowiadujemy się z informacji prasowej, pokazy „Łotra” w kinach IMAX poprzedzi też specjalny wgląd w serię Disney+.

Sprawdź też: Przynajmniej jeden z odcinków serialu „Ahsoka” został zmontowany. Rosario Dawson opisuje: „to było religijne doświadczenie”

Widzowie otrzymają najpewniej okazję, by zobaczyć kilka minut z pierwszego odcinka spin-offu przybliżającego wczesne losy Cassiana Andora (w tej roli Diego Luna). Z informacji zamieszczonych w amerykańskim serwisie Fandango wynika, że klip z serialu potrwa około 9-10 minut. Poniżej znajdziecie nowy plakat „Łotra” udostępniony przez Lucasfilm oraz kina IMAX. Dodajmy też, że na chwilę obecną nie potwierdzono, czy gwiezdnowojenne widowisko doczeka się też specjalnych pokazów na terenie Polski

Andor” opowie o rodzącej się na pięć lat temu przez „Łotrem 1” rebelii przeciwko Imperium. Zgodnie z zapowiedziami, historia ostatecznie zazębi się z wydarzeniami przedstawionymi w pierwszym pełnometrażowym widowisku z „Gwiezdnych Wojen”, osadzonym poza Saga Skywalkerów. Pierwszy sezon, na który złoży się dwanaście odcinków, rozegra się w ciągu jednego roku. Z kolei drugi sezon, który zakończy historię Cassiana Andora obejmie cztery pozostałe lata z życia Rebelianta. Przypomnijmy, że ostatnio do sieci trafiła pierwsza recenzja serialu. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji, by się z nią zapoznać, warto rzucić okiem. Zachęcamy też do zapoznania się z ostatnim zwiastunem.

Sprawdź też: „The Mandalorian” – czwarty sezon w planach Disneya. Jon Favreau pracuje nad scenariuszami

Rogue-One-nowy-plakat-IMAX.JPG

Źródło: Fandango / Discussing Film / zdj. Lucasfilm