„Gwiezdne wojny” w zbiorczym wydaniu 4K UHD. Data premiery całej sagi Skywalkerów!

Na kilka dni przed pełnoprawną premierą filmu „Skywalker. Odrodzenie” pojawiła się zapowiedź zbiorczego wydania 4K UHD zbierającego wszystkie dziewięć epizodów głównej sagi, którą w 1977 roku zapoczątkowała Nowa nadzieja”. Poznajcie pierwsze szczegóły.

Fani „Gwiezdnych wojen” po latach w końcu doczekają się wydań 4K UHD z klasyczną trylogią oraz trylogią prequeli. Wiemy już, że w przyszłym roku Disney w końcu pokusi się o wydanie pełnego pakietu zbierającego wszystkie dziewięć części sagi „Star Wars”. Do tej pory na 4K UHD ukazała się tylko ostatnia z odsłon, za której dystrybucję odpowiada Lucasfilm należący do Disneya, czyli „Ostatni Jedi”. Poprzednie odsłony składające się na klasyczną trylogię oraz trylogię prequeli niedawno zaliczyły natomiast debiut w jakości 4K w serwisie Disney+.  Dzisiaj znamy już datę premiery pełnego wydania 4K UHD, które zbierze wszystkie dziewięć epizodów – wydanie trafi na amerykański rynek 31 marca 2020 roku.

Wygląda na to, że zgodnie z wcześniejszymi plotkami Disney będzie chciał wypuścić całą sagę „Gwiezdnych wojen” przy okazji premiery fizycznych wydań z filmem „Skywalker. Odrodzenie”. To oznacza, że przy okazji ujawnienia informacji o zbiorczej edycji nazwanej „Star Wars: The Skywalker Saga”, poznaliśmy także potencjalną datę premiery fizycznych wydań z wchodzącym właśnie do kin IX epizodem.

Co wiemy o zbiorczym wydaniu? Obecnie znana jest wyłącznie jego data premiery oraz fakt, że będzie zawierało płyty 4K UHD i Blu-ray. Mówi się, że na wydanie ma złożyć się aż z 27 płyt z filmami i dodatkami. Najprawdopodobniej w skład wydania nie będą wchodziły edycje 4K UHD z filmami „Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie” i Han Solo: Gwiezdne wojny – historie”. Oczekuje się jednak, że pierwszy z nich pod koniec marca również doczeka się swojej pojedynczej edycji 4K UHD – film dostępny jest już w jakości 4K na wspomnianym serwisie Disney+. Film o Hanie Solo otrzymał natomiast swoje wydanie 4K UHD na kilka miesięcy po premierze w kinach. Wydaje się jednak bardzo prawdopodobne, że Disney będzie chciał w okolicach premiery zbiorczego wydania wypuścić na rynek także wszystkie filmy ze świata „Gwiezdnych wojen” w pojedynczych edycjach o podobnych okładkach.

W wydaniu znajdziemy filmy:

  • Część IV – Nowa nadzieja (1977)
  • Część V – Imperium kontratakuje (1980)
  • Część VI – Powrót Jedi (1983)
  • Część I – Mroczne widmo (1999)
  • Część II – Atak klonów (2002)
  • Część III – Zemsta Sithów (2005)
  • Część VII – Przebudzenie Mocy (2015)
  • Część VIII – Ostatni Jedi (2017)
  • Część IX – Skywalker. Odrodzenie (2019)

Jak na razie cały czas nie mamy jeszcze potwierdzenia, czy film „Skywalker. Odrodzenie” zadebiutuje w Stanach Zjednoczonych na nośniku DVD. Więcej na ten temat przeczytacie w artykule: „Skywalker. Odrodzenie” nie trafi na DVD i Blu-ray 3D? Data premiery i wygląd steelbooka 4K UHD.

źródło: Bestbuy.com / Thedigitalbits.com / zdj. Lucasfilm