Hans Zimmer wraca na Arrakis. Ścieżka dźwiękowa do drugiej „Diuny” już dostępna

Diuna: Część druga” wielkimi krokami zbliża się na ekrany kin, zbierając po drodze niemal wyłącznie krytyczne uznanie (choć w recenzji na łamach Filmożerców znalazła mocno odrębna opinia). W oczekiwaniu na premierę możecie posłuchać już ścieżki dźwiękowej do filmu. Za kompozycje ponownie odpowiada Hans Zimmer

Muzyka do drugiej „Diuny” już dostępna. Tak brzmi ścieżka Hansa Zimmera

„To najlepszy soundtrack, jaki w życiu miałem” – zapowiadał niedawno Denis Villeneuve, odnosząc się do kolejnej współpracy z Hansem Zimmerem. „W przypadku drugiej części Diuny ścieżka dźwiękowa jest jeszcze lepsza od pierwszej”. Nim produkcja trafi na ekrany, możecie przekonać się, jak nowa partytura niemieckiego kompozytora rzeczywiście wpisuje się w jego wcześniejsze dokonania – album z muzyką z „Diuny: części drugiej” trafił już do muzycznego streamingu. Usłyszycie go między innymi na Spotify, dokładnie w tym miejscu.

Warto dodać, że główny temat, który przewija się przez trwający niecałe półtorej godziny soundtrack, Hans Zimmer opracował już kilka lat temu, niemal natychmiast po ukończeniu prac nad oprawą pierwszej odsłony eposu sci-fi Villeneuve'a

Sprawdź też: Nowy serial z „Gwiezdnych wojen” zyskał znakomitego kompozytora! Wyciekła data premiery

 

Przypomnijmy, że kinowa premiera filmu „Diuna: część druga” odbędzie się w Polsce już 29 lutego tego roku. Główne role w filmie opisywanym w recenzjach jako prawdziwe arcydzieło gatunku science fiction, zagrali wracający do swoich kreacji z pierwszej części: Timothée Chalamet jako Paul Atryda, Rebecca Ferguson jako Lady Jessica, Zendaya jako Chani, Josh Brolin jako Gurney Halleck, Dave Bautista jako Glossu Rabban, Stellan Skarsgård jako baron Harkonnen, a także Javier Bardem jako Stligar. W nowych rolach zobaczymy z kolei między innymi Florence PughChristophera Walkena oraz Anyę Taylor-Joy.

Film przedstawi następny etap mitycznej podróży Paula Atrydy, który dołącza do siczy Chani i zawiązuje sojusz z Fremenami, wkraczając tym samym na wojenną ścieżkę przeciwko spiskowcom, którzy zniszczyli jego ród. Paul musi wybierać pomiędzy miłością swojego życia a losem całego wszechświata i stara się zapobiec straszliwej przyszłości, którą tylko on potrafi przewidzieć. 

zdj. Warner Bros.