Nowy serial z „Gwiezdnych wojen” zyskał znakomitego kompozytora! Wyciekła data premiery

Choć „The Acolyte” od wielu miesięcy zapowiada się na najciekawszy serial z „Gwiezdnych wojen” od czasu „Andora”, projekt właśnie stał się jeszcze bardziej obiecujący. Poznaliśmy nazwisko kompozytora, którego wytwórnie Disney i Lucasfilm zatrudniły do opracowania ścieżki dźwiękowej. W sieci pojawiły się też raporty zdradzające dokładną datę premiery serii.

Autor muzyki do „Nie!” i „Uciekaj!” wkracza do świata „Gwiezdnych wojen

Akcja nowej serii rozegra się w czasach poprzedzających „Mroczne widmo”. W produkcji zobaczymy jak u kresu epoki zwanej Wielką Republiką (a więc na około sto lat przed filmowymi prequelami) w galaktyce na nowo zaczynają formować się mroczne siły. Główni bohaterowie – była padawanka Jedi i jej dawny mistrz – spróbują rozwikłać serię tajemniczych zbrodni i w efekcie trafią na trop szerszej konspiracji.

Sprawdź też: Nowa adaptacja „Kruka” w końcu trafi na ekrany! Jest data premiery filmu z Billem Skarsgårdem

Star Wars The Acolyte

Teraz, dzięki informacjom przekazanym na łamach Music Reporter, dowiedzieliśmy się, że oddaniem posępnego okresu w dziejach odległej galaktyki zajmie się Michael Abels. Znakomity amerykański kompozytor, znany z prac do filmów Jordana Peele'a (przygotował oprawę do każdego z filmów tego reżysera: „Uciekaj!”, „Nie!” i „To my”), przygotuje oryginalną ścieżkę dźwiękową serialu.

Przypomnijmy, że do tej pory za oprawę muzyczną do „Gwiezdnych wojen” w formie aktorskich seriali serwisu streamingowego Disney+ odpowiadali Ludwig Göransson („The Mandalorian”), Joseph Shirley („Księga Boby Fetta”), Kevin Kiner („Ahsoka”), Natalie Holt i William Ross („Obi-Wan Kenobi”) oraz Nicholas Britell („Andor”).

 

„Sikiliza Kwa Wahenga” – kompozycja Abelsa z tytułowej sekwencji oscarowego „Uciekaj!”

Premiera „Star Wars: The Acolyte” na sam koniec wiosny. Jest dokładna data

Prace na planie dobiegły końca jeszcze przed rozpoczęciem zeszłorocznych protestów w Hollywood, ale Lucasfilm nadal bardzo oszczędnie dzieli się informacjami o produkcji. Pierwszą i jedyną na ten moment zapowiedź „The Acolyte” zobaczyli wyłącznie uczestnicy ostatniej odsłony konwentu Star Wars Celebration. Zdaniem fanów, opisujących swoje wrażenia w sieci, produkcja ma wyglądać niesamowicie i być wypełniona po brzegi akcją, rycerzami Jedi i walkami na miecze świetlne.

Choć Lucasfilm nie potwierdził jeszcze tych doniesień, źródła Collidera wskazują, że debiutanckie odcinki „Star Wars: The Acolyte” trafią na Disney+ dokładnie 5 czerwca tego roku.

Sprawdź też: „Diuna: część druga” – recenzja filmu. Abominacja. Totalna abominacja.

Poza Amandlą Stenberg („Nienawiść, którą dajesz”, „Bodies Bodies Bodies”) i Carrie-Anne Moss („Matrix”) w obsadzie serii są też Lee Jung-Jae („Squid Game”), Dean Charles Chapman („1917”), Jodie Turner-Smith („Anna Boleyn”), Charlie Barnett („Russian Doll”), Manny Jacinto („Dobre miejsce”) oraz Dafne Keen („Logan”).

STAR WARS THE ACOLYTE obsada

Źródło: Collider / zdj. Disney / Lucasfilm