Harrison Ford kończy z Indianą Jonesem. Przejdzie też na aktorską emeryturę?

Harrison Ford pożegna się niedługo z rolą Indiany Jonesa i wielu fanów aktora zastanawia się, czy będzie to także jeden z jego ostatnich występów na dużym ekranie przed przejściem na aktorską emeryturę. Aktor zabrał głos w sprawie swojej przyszłości.

Harrison Ford nie zamierza przechodzić na emeryturę: „Uwielbiam pracować...

Wiemy już, że film Indiana Jones i artefakt przeznaczenia będzie ostatnią produkcją, w której zobaczymy Harrisona Forda w tytułowej roli. Co więcej, aktor stwierdził kilka tygodni temu, że wraz z jego odejściem odejdzie też sam Indiana. Co jakiś czas trafiały do nas informacje na temat przyszłości postaci Indiany sugerujące, że, po tym jak swój kapelusz odwiesi pierwszy i jak na razie jedyny odtwórca tego bohatera na dużym ekranie, jego rolę może przejąć inny aktor. Ford przekonuje jednak, że Indiana odejdzie razem z nim.

To będzie ostatni film z serii i to będzie mój ostatni raz, kiedy gram tę postać. Przewiduję też, że będzie to ostatni raz, kiedy [Indiana Jones] pojawi się w filmie.

Mamy jednak dobrą wiadomość, dla tych którzy chcieliby oglądać jeszcze Harrisona Forda w innych rolach. Aktor potwierdził, że o ile żegna się z rolą Indiany, to z aktorstwa na razie rezygnować nie zamierza. „Nie radzę sobie dobrze, gdy nie pracuję” — powiedział Ford w wywiadzie dla CNN. „Uwielbiam pracować… Uwielbiam czuć się przydatnym”.

Sprawdź też: Obsadzenie Mela Gibsona było kontrowersyjne? Twórcy spin-offa „Johna Wicka” zabrali głos.

Chris Wallace przeprowadzający wywiad z Fordem zapytał gwiazdora także o to, co najbardziej lubi w aktorstwie, na co Ford odpowiedział: To ludzie, z którymi możesz pracować. Intensywność i intymność współpracy... to połączona ambicja, w jakiś sposób wykuta ze słów na kartce. Ostatnio Harrison Ford ponownie stał się bardziej aktywny zawodowo i mogliśmy oglądać go też na małym ekranie. Wystąpił w serialach 1923 i Terapia bez trzymanki. W obydwu przypadkach powróci w nich w zamówionych już drugich sezonach. Na dużym ekranie pojawi się natomiast w filmie Kapitan Ameryka: Nowy wspaniały świat”. Wygląda więc na to, że gwiazdor faktycznie nie zamierza w najbliższym czasie wybrać się na aktorską emeryturę.

źródło: deadline.com / zdj. Kathy Hutchins / Depositphotos.com