Harry Potter wraca na duży ekran w USA. Czołowa sieć planuje otwarcie kin

W ubiegłym tygodniu kalifornijskie kina otrzymały od miejscowych władz zielone światło do ponownego otwarcia, a dzisiaj pojawiły się informacje, że wznowienie pracy na terenie Stanów Zjednoczonych planuje także jedna z największych sieci kin w tym kraju.

Jak na razie amerykański przemysł kinowy niezwykle ostrożnie podchodzi do sprawy ponownego otwierania swoich placówek, robiąc wszystko, aby nie doszło do ponownego zamrożenia kin na chwilę przed lipcowymi premierami dużych hitów, które mają odegrać kluczową rolę w powrocie do stanu sprzed pandemii. Mimo że gubernator Kalifornii pozwolił na otwarcie kin od 12 czerwca, to wiele miejscowych placówek nie skorzysta z tej okazji i pozostanie zamknięte jeszcze przynajmniej przez tydzień lub dwa. Tymczasem od 19 czerwca mają otworzyć się pierwsze kina sieci Marcus Theatres. Przedstawiciele czwartej co do wielkości sieci kin w USA ogłosili, że ich plany zakładają ponowne uruchomienie sześciu kin w przyszły piątek. W kinach zastosowane zostaną nowe przepisy bezpieczeństwa, a ich uruchomienie będzie testem przed decyzją o odmrożeniu kolejnych z 91 placówek w całym kraju. Obecnie Marcus posiada 110 ekranów w 17 stanach, a jako pierwsze otwarte zostaną kina w Wisconsin, Nebrasce i Georgii.

W repertuarze kin znajdą się między innymi filmy z serii „Harry Potter”, oraz ostatnie hity takie jak „Sonic. Szybki jak błyskawica”, „Bad Boys for life”, „Jumanji: Następny poziom” i „Niewidzialny człowiek”.

Przypomnijmy, że obecnie w USA otwartych pozostaje około 700 spośród 5000 kin. O wynikach finansowych z ostatnich weekendów możecie poczytać w tym miejscu.

źródło: deadline.com / zdj. Warner Bros.