Jak wypadła oglądalność „Ahsoki”? Była padawanka nie miała szans z mistrzem Jedi

Czołowy serwis analityczny opublikował w sieci pierwsze dane o oglądalności debiutanckich odcinków „Ahsoki”. Nowy serial z „Gwiezdnych wojen” przyciągnął widownię w liczbie pozwalającej na rywalizację z „Andorem”, lecz pozostającym daleko za ubiegłorocznym wynikiem „Obi-Wana Kenobiego”. 

Ahsoki” nie zostanie najpopularniejszym serialem Disney+

Premierowy odcinek „Ahsoki”, serialu, za który odpowiada przede wszystkim Dave Filoni („Wojny klonów”, „Rebelianci”), na przestrzeni pierwszych pięciu dni na Disney+ oglądano w 1,2 miliona amerykańskich gospodarstw domowych – poinformowano na łamach serwisu Samba TV. Debiutujący równocześnie drugi odcinek serii zgromadził już nieco mniejszą widownię, reprezentującą 965 tysięcy gospodarstw

Wynik „Ahsoki” wskazuje zatem na podobne zainteresowanie serią, co przy okazji serialu „Andor” Tony'ego Gilroya. Produkcja będąca prequelem „Łotra 1” i przedstawiająca losy tytułowego rebelianta, granego przez Diega Lunę, zgromadziła w ciągu pięciu dni od premiery tę samą widownię: uruchomiono ją w dokładnie 1,2 miliona gospodarstw domowych. Serial o Ahsoce Tano poradził sobie jednak znacznie (a dokładnie: o połowę) gorzej od ubiegłorocznego hitu Disney+, serialu „Obi-Wan Kenobi”. W tym samym czasie, produkcję z Ewanem McGregorem oglądano bowiem w aż 2,4 miliona amerykańskich gospodarstw. Od „Ahsoki” lepiej poradził sobie też trzeci sezon „The Mandalorian”, który w ciągu niecałego premierowego tygodnia odnotował wynik wyższy od 29%, wskazujący na dokładnie 1.7 miliona gospodarstw, w których streamowano serial

Sprawdź też: Były inkwizytor i droidy na plakatach serialu „Ahsoka”! Jest też ścieżka dźwiękowa

Warto jednak dodać, że nawet w obliczu niższego wyniku, „Ahsoka” i tak wiąże się z kolejnym wielkim sukcesem Disneya w obrębie oferty streamingowej. „Platforma po raz kolejny odnalazła powodzenie w aktorskich Gwiezdnych wojnach – napisano na Samba TV. „Ahsoka stała się następną produkcją z tego świata, której udało się pozyskać uwagę ponad miliona gospodarstw domowych na przestrzeni kilku pierwszych dni w ofercie streamingowej. Kreacja Rosario Dawson pokazuje, że fani chcą nie tylko więcej przygód w uniwersum Gwiezdnych wojen, a z przyjemnością przyglądną się opowieściom z kobietami w rolach głównych”.

Najbliższy odcinek „Ahsoki” trafi do oferty Disney+ już jutro. Za kamerą trzeciego epizodu ponownie znalazł się Dave Filoni.

Źródło: Deadline / zdj. Disney