To już pewne! To on wyreżyseruje nowy film o Batmanie. James Gunn potwierdza

Potwierdziły się wcześniejsze komunikaty o angażu Andy'ego Muschiettiego (reżysera wchodzącego dziś do kin „Flasha” i dylogii horrorów „To”) do nowego filmu o Batmanie. Mowa tu oczywiście o projekcie zatytułowanym „Batman: The Brave and the Bold” wchodzącym w skład zrebootowanego uniwersum DC.

To Andy Muschietti wyreżyseruje nowy film o Batmanie w DCU!

Wieści sugerowane wcześniej zarówno przez media, jak i samego Muschiettiego potwierdzili nowi głównodowodzący DC Studios, czyli James Gunn oraz Peter Safran. W oficjalnie wystosowanym oświadczeniu filmowcy uzasadnili swój wybór, nie szczędząc argentyńskiemu reżyserowi słów uznania: 

Obejrzeliśmy Flasha jeszcze przed objęciem sterów w DC Studios i zdawaliśmy sobie sprawę, że jesteśmy w rękach nie tylko wizjonerskiego reżysera, ale i wielkiego fana DC. (...) Kiedy więc przyszedł czas na znalezienie reżysera do The Brave and the Bold, wybór był tylko jeden.

Oprócz reżysera umowę na wyprodukowanie filmu podpisała również jego siostra, a zarazem stała współpracowniczka Barbara Muschietti, z którą Argentyńczyk tworzył każdy z dotychczasowych projektów. Wraz z rodzeństwem „Batman: The Brave and the Bold” produkować będą oczywiście Gunn i Safran. Na ten moment z przedsięwzięciem nie związał się jeszcze żaden scenarzysta

Sprawdź też: „Flash” – bezspoilerowa recenzja filmu. Bez drogi do domu

O czym będzie „Batman: The Brave and the Bold”? Warner polubił Muschiettich!

Pierwszy film o Batmanie wewnątrz nowego DCU będzie bazował na słynnej serii komiksowej Granta Morrisona, w której doszło do wprowadzenia Damiana Wayne'a, syna Batmana i jednocześnie nowego Robina. Widowisko ma zapoczątkować stworzenie nowego ekranowego świata Bat-rodziny. Na tym etapie wciąż nie wiemy, kto dokładnie pojawi się w roli Mrocznego Rycerza.

Na nowym filmie o Batmanie dobre wieści dla Muschiettich się jednak nie kończą. Argentyńskie rodzeństwo zawarło również wieloletnią umowę z wytwórnią Warner Bros., w ramach której tworzyć będą kolejne filmowo-telewizyjne projekty. Przypomnijmy, że dla amerykańskiego giganta filmowcy nakręcili już wspomniane odsłony serii grozy „To”, zaś w planach znajduje się również odcinkowy spin-off horrorów pt. „Welcome to Derry.
 
Źródło: Variety / The Hollywood Reporter / Zdj. Xavier Collin / Depositphotos.com