James Gunn wybrał reżysera nowego „Batmana”. To on wprowadzi na ekran Damiana Wayne’a?

Wygląda na to, że poznaliśmy nazwisko reżysera, który zajmie się wprowadzeniem Mrocznego Rycerza do nowego uniwersum DC szykowanego przez Jamesa Gunna. O ile potwierdzi się najnowszy raport, za kamerą „Batmana: The Brave and the Bold” stanie filmowiec, mający już doświadczenie z filmowym światem superbohaterów.

O zakulisowych decyzjach Warner Bros. i szefa superbohaterskiego oddziału wytwórni, Jamesa Gunna napisano w nowym raporcie serwisu One Take News. Jak dowiadujemy się z artykułu, studio chce, by za wyreżyserowanie pierwszej odsłony nowych przygód Batmana odpowiedział Andy Muschietti, czyli twórca debiutującego w kinach jeszcze w tym miesiącu „Flasha”. 

Przypomnijmy, że plotki o powiązaniu Muschiettiego z następnym wielkim filmem spod szyldu DC Comics pojawiły się w sieci jeszcze w ubiegłym miesiącu – i to za sprawą samego reżysera. Podczas wywiadu z serwisem Narcity filmowca zapytano, czy byłby zainteresowany podjęciem się zadania stworzenia filmu o Batmanie. Muschietti odpowiedział wówczas tylko, że „nie może jeszcze o tym rozmawiać”. Nagranie zobaczycie poniżej.

O ile dojdzie do oficjalnego potwierdzenia przedłużenia współpracy z Muschiettim, udział reżysera nie będzie stanowił też większego zaskoczenia. James Gunn parokrotnie wspominał, że liczy na możliwość zatrudnienia twórcy obu części „To” przy kolejnym tytule – pierwsza odsłona nowej wersji „Batmana” ma zarazem sporo sensu w przypadku tego filmowca, biorąc pod uwagę, że miał on możliwość reżyserować sceny z Mrocznym Rycerzem podczas prac nad „Flashem”. 

Sprawdź też: Ruszyły zdjęcia do serialowego prequela „To”. Mamy pierwszą fotkę zza kulis

Film „Batman: The Brave and the Bold” będzie bazował na komiksie Granta Morrisona. Historia opowie o relacji nowego Mrocznego Rycerza z jego synem Damianem Wayne'em pełniącym funkcję Robina, Film zapoczątkuję tworzenie nowego świata Bat-rodziny. Na chwilę obecną, oficjalnie z projektem nie łączą się jeszcze żadne nazwiska. 

Premierę „Flasha”, czyli pierwszego filmu Muschiettiego w obrębie DC Universe zaplanowano z kolei na 16 czerwca.

Źródło: One Take News / DC Comics / Warner Bros.