Ruszyły zdjęcia do serialowego prequela „To”. Mamy pierwszą fotkę zza kulis

Andy Muschietti potwierdził, że telewizyjny oddział Warnera rozpoczął prace zdjęciowe do serialu „Welcome to Derry”. Produkcja, którą filmowiec zajmuje się jako producent wykonawczy i reżyser będzie prequelem ostatniej adaptacji horroru „To Stephena Kinga. Pierwsza fotka zza kulis sugeruje, że w fabułę zaangażowany będzie członek rodziny jednej z postaci z pierwowzoru. 

Pennywise zmierza na platformę Max. Start zdjęć do serialowego prequela „To”

Muschietti ma pojawić się za kamerą kilku odcinków serii. Choć szczegóły fabuły trzymane są na ten moment pod kluczem, wiemy że akcja ma rozgrać się na niecałe trzydzieści lat przed wydarzeniami pierwszej odsłony filmowego widowiska z Billem Skarsgårdem. Produkcja przybliży historię-genezę klauna Pennywise'a i wyjaśni, dlaczego nadprzyrodzona istota co parę dekad powraca i żywi się mieszkańcami miasteczka Derry. W ramach pierwszej fotki z planu serialu – zobaczycie na niej scenografię przedstawiającą komisariat policji – ujawniono, że jednym z bohaterów będzie niejaki Clint Bowers. Choć postać nie ma swojego odpowiednika w książce Stephena Kinga, możemy założyć, że będzie ona w jakiś sposób powiązana z Henrym Bowersem, szkolnym nemesis Klubu Frajerów z ostatnich filmów. W rolę tamtego antybohatera wcielali się Nicholas Hamilton i – w drugiej części – Teach Grant.

Welcome-to-Derry-zdjęcia-z-planu.JPG

Sprawdź też: Nowe „Martwe zło” przebudziło widownię. To najlepiej zarabiająca odsłona w historii. Będzie kontynuacja?  

W obsadzie Welcome to Derry” są Taylour Paige („Zola”), Jovan Adepo („Babilon”), Chris Chalk („Operacja Bracia”), James Remar („Wojownicy”), Madeleine Stowe („Ostatni Mohikanin”) i Stephen Rider („Daredevil”). Przypomnijmy, że kilka tygodni temu do potencjalnego udziału w serialu odniósł się też sam Bill Skarsgård. Muschietti jest jednym z głównych pomysłodawców prequelowej historii, obok swojej małżonki Barbary Muschietti.

Poza duetem nad serią pracują showrunnerzy Jason Fuchs i Brad Caleb Kane. Pierwszy z nich ma w dorobku scenariusze do „Wonder Woman” i „Wciąż cię widzę”. Drugi w tym samym charakterze pracował przy serialach „Tokyo Vice” i „Wojownik”. W gronie scenarzystów znaleźli się też Shelley Meals („See”), Cord Jefferson („Watchmen”, „Specjalista od niczego”), Austin Guzman („Chirurdzy”, „Sandman”), Helen Shang („Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy”), Cherie Dimaline („Motherland: Fort Salem”), Gabe Hobson, Guadalis Del Carmen, Jasmyne Flournoy („Falcon i Zimowy żołnierz”, „Ręka Boga”) i Charlotte Ahlin.

Przybliżony termin premiery Welcome to Derry” nie został jeszcze ujawniony. Produkcja powstaje z myślą o platformie Max

źródło: Instagram / zdj. Warner Bros