Japoński tytuł IX epizodu „Gwiezdnych wojen” potwierdza jedną z teorii?

IX epizodGwiezdnych wojen” cały czas owiany jest wielką tajemnicą, a gdy fani nieprzerwanie od prawie dwóch lat spekulują na temat zakończenia nowej trylogii, teraz nowy powód do plotek podsunął im właśnie japoński dystrybutor Disneya, który zaprezentował tamtejszą wersję podtytułu ostatniej części sagi. Poznajcie szczegóły.

Okazuje się, że w Japonii film będzie dostępny pod nieco innym tytułem, który w tłumaczeniu na angielski oznacza dosłownie „Star Wars: Dawn of Skywalker”, czyli „Gwiezdne wojny: Świt Skywalkera”. To wprowadza małe zamieszanie w kwestii oryginalnego tytułu oraz jego polskiego tłumaczenia, według którego film otrzymał podtytuł Skywalker. Odrodzenie”. Japoński tytuł w przeciwieństwie do oryginalnego sugeruje nam, że w filmie zobaczymy świt Skywalkera, który ma dopiero rozpoczynać historię wielkiego rodu. Kłóci się to zatem nie tylko z angielskim tytułem, ale też samą historią sagi, która od lat powiązana jest przede wszystkim z rodem Skywalkerów.

Niektórzy znajdują jednak w pokrętnym tłumaczeniu z japońskiego potwierdzenie pewnej teorii, która sugeruje, że wydarzenia pokazane w IX epizodzie doprowadzą do tego, że w świecie „Gwiezdnych wojen” nie będzie już wojowników Jedi i Sithów, a osoby obdarzone mocą będą określane właśnie mianem Skywalkera. Oczywiście musimy pamiętać, że jest to tylko jedno z międzynarodowych tłumaczeń tytułu, które nie zawsze oddają dokładne znaczenie jego oryginalnej wersji i już w przypadku samej sagi Star Wars” wprowadzały widzów w błąd, sugerując coś, co ostatecznie nie znalazło pokrycia w rzeczywistości.

star-wars-9-12wdc.jpg

Premierę ostatniego epizodu z nowej trylogii zaplanowano na 20 grudnia 2019 roku. Reżyseruje J.J. Abrams. W rolach głównych wystąpią: Daisy Ridley, Adam Driver, John Boyega, Oscar Isaac, Lupita Nyong’o, Domhnall Gleeson, Kelly Marie Tran, Joonas Suotamo i Billie Lourd, a także Naomi Ackie i Richard E. Grant oraz weterani serii Mark Hamill, Anthony Daniels i Billy Dee Williams.

źródło: Comicbookmovie.com / zdj. Lucasfilm