Paul Mescal i Andrew Scott zagrali kochanków w najbardziej zmysłowym filmie roku. Obejrzyjcie zwiastun

Do sieci trafił nowy zwiastun „All of Us Strangers”, filmu w reżyserii Andrew Haigha („45 lat”). Projekt jest adaptacją kultowej powieści „Obcy” (ang. „Strangers”) autorstwa japońskiego pisarza Taichiego Yamady. W rolach głównych pojawiają się ulubieńcy widowni, Paul Mescal („Aftersun”, „Normalni ludzie”) oraz Andrew Scott („Fleabag”, „Sherlock”).

Głównym bohaterem filmu jest Adam, samotny wannabe-scenarzysta, który nawiązuje relację ze swoim tajemniczym sąsiadem – Harrym. Od tego momentu życie Adama zmienia się diametralnie, a dziwne zbiegi okoliczności z jego przeszłości zaczynają przejmować nad kim kontrolę. Co więcej, mężczyzna odkrywa, że dwie osoby, które bardzo przypominają jego zmarłych rodziców, mieszkają w domu jego dzieciństwa.

Choć literacki oryginał rozgrywa się w latach 80. w Tokio, tłem dla adaptacji Haigha stał się współczesny Londyn. Brytyjski filmowiec sam zaadaptował tekst Yamady. Obok Mescala i Scotta na ekranie zobaczymy również m.in. Claire Foy („The Crown”) oraz Jamiego Bella („Billy Elliot”).

Sprawdź też:

Dodajmy, że choć film zadebiutuje na ekranach za oceanem dopiero 22 grudnia (i 26 stycznia – w Wielkiej Brytanii), okazję do udziału w przedpremierowych pokazach otrzymali między innymi uczestnicy 50. odsłony Telluride Film Festival. W recenzjach, które wkrótce po tym trafiły do sieci „All of Us Strangers” opisano jako wyciszone arcydzieło z niezwykłymi kreacjami oraz poruszają medytację na temat miłości, żalu i żałoby. „To prawdziwa terapia dla widowni. A przynajmniej dla tej części z nas, która zawsze marzyła, by usłyszeć od swoich ojców: przepraszam, że nigdy nie przyszedłem do twojego pokoju, gdy płakałeś” – napisano o filmie na łamach Variety.

Źródło: Variety / zdj. Searchlight Pictures