Jeszcze więcej gwiazd w adaptacji „Minecrafta”. Znacie ich z „Barbie” i „Co robimy w ukryciu”

W ostatnich tygodniach nie brakowało doniesień o kolejnych nazwiskach dopisywanych do obsady „Minecrafta”. Teraz, jednocześnie z oficjalnym startem prac na planie adaptacji słynnej gry, dowiedzieliśmy się, że w filmie pojawią się gwiazdy komediowych hitów: „Barbie” i „Co robimy w ukryciu”.

Kate McKinnon i Jemaine Clement w obsadzie „Minecrafta”

Najnowsze wieści o obsadzie „Minecrafta” pojawiły się ubiegłego wieczoru na łamach serwisu Deadline. W ostatnim raporcie castingowym przed rozpoczęciem produkcji potwierdzono, że w filmie zobaczymy Kate McKinnon i Jemaine'a Clementa. Popularną aktorkę komediową znamy nie tylko z roli Dziwnej Barbie w niedawnym kinowym hicie, ale i wielu sezonów słynnego skeczowego programu „Saturday Night Live”. Z kolei Clement zasłynął przede wszystkim jako współscenarzysta, współreżyser i jeden z głównych gwiazdorów „Co robimy w ukryciu. Nowozelandzki filmowiec jest też głównym producentem serialowej adaptacji tego mockumentu.

Sprawdź też: Zamiast nowego „Krzyku” film o wilkołaku. Powstaje adaptacja krwawego opowiadania grozy

Jemaine Clement i Kate McKinnon

Role, które dwójka zagra w ekranizacji „Minecrafta” nie zostały jeszcze ujawnione. Dodajmy natomiast, że w obsadzie pojawią się oni u boku między innymi Jasona Momoy (ekranowego Aquamana z filmów DCEU), Emmy Myers (znanej przede wszystkim z serialu „Wednesday” na Netfliksie), Danielle Brooks (Adebayo z „Peacemakera”), Jack Black („Super Mario Bros. Film”) i Sebastiana Eugene'a Hansena („Historia Lisey”). W ostatnich dniach do widowiska dołączyła też Jennifer Coolidge, nagrodzona ostatnio statuetką Emmy za rolę Tanyi McQuiod w „Białym Lotosie”.

Ruszyły prace na planie Minecrafta”. Reżyser nie chce powtórki z „Sonica. Szybkiego jak błyskawica”

Wraz z informacjami o dodaniu McKinnon i Clementa do obsady „Minecrafta”, potwierdzono, że prace zdjęciowe na planie w Nowej Zelandii już się rozpoczęły. Reżyserią zajmuje się Jared Hess, twórca mający w dorobku takie komedie jak „Napoleon Wybuchowiec”, „Gentlemen Broncos” czy „Asy bez kasy”. Produkują między innymi Roy Lee („Brahms: The Boy II”), Jon Berg („Doktor Sen”), Mary Parent („Kong: Wyspa Czaszki”), Cale Boyter („Diuna: druga część”) oraz sam Jason Momoa.

Warto dodać, że w jednej z ostatnich wypowiedzi reżyser filmu wyjaśnił, że zależy mu na uniknięciu kontrowersji, które przydarzyły się kilka lat temu przed premierą filmowej adaptacji gier o Sonicu. Przypomnijmy, że animacja tytułowego bohatera w zwiastunie tamtej produkcji zderzyła się z tak gwałtowną krytyką ze strony fanów pierwowzoru, że wytwórnia zdecydowała się na powrót do prac postprodukcyjnych i poważne przeprojektowanie modelu postaci. Efektu „brzydkiego Sonica” Jared Hess chce uniknąć za wszelką cenę. „Myślę, że każdy, kto zajmuje się znaną licencją, chce czegoś takiego uniknąć. Nie mogę rozczarować dziesięciolatków, bo by nas zamordowali”.

Sprawdź też: Nie będzie drugiej części „Dead Reckoning”! Nowe „Mission: Impossible” zmieniło tytuł.

Reżyser kontynuował: „Adaptowanie czegoś, co samo w sobie nie opowiada żadnej historii – jest bowiem grą sandboxową, z otwartym światem – jest wyzwaniem. Tam gdzieś kryje się naprawdę fajny, absurdalny film”. 

Przypomnijmy, że „Minecraft”, gra stworzona przez Markusa Perssona i rozwijana przez studio Mojang, zabiera do świata, w którym gracze mogą zbierać surowce, walczyć z groźnymi potworami i – co najważniejsze – swobodnie budować wielkie budowle oraz niszczyć wszystko, co napotkają na drodze. Film ma podobno przedstawić historię skoncentrowaną wokół złowieszczego Smoka Endu, który, wkraczając na ścieżkę zniszczenia, zmusza młodą dziewczynę, wraz z grupą jej nieprawdopodobnych kompanów, do wzięcia na siebie misji uratowania świata Powierzchni”.

Kinowa premiera „Minecrafta” ma odbyć się dokładnie 4 kwietnia przyszłego roku

źródło: Deadline / zdj. Deadline / Mojang