Mamy zwiastun nowego „Aquamana”! Nie mrugajcie, bo przegapicie Amber Heard

Wracamy do podwodnego świata Aquamana! Po wielu miesiącach zwlekania studio Warner Bros. właśnie wypuściło pierwszy zwiastun filmu „Aquaman i Zaginione Królestwo”, długo oczekiwanej kontynuacji hitu Jamesa Wana z 2018 roku. Jak zapowiadają się nowe przygody bohatera granego przez Jasona Momoę? Przekonajcie się!

O czym opowie „Aquaman 2”. Co z rolą Amber Heard?

Produkcja będzie drugą częścią przygód Arthura Curry’ego (w tej roli Jason Momoa), nowego króla Atlantydy, który musi stawić czoła potężnemu zagrożeniu ze strony Czarnej Manty (Yahya Abdul-Mateen II), żądnego zemsty rywala, który chce zniszczyć wszystko, co kocha Arthur. W filmie ponownie zobaczymy także Nicole Kidman jako matkę Arthura, królową Atlannę, Amber Heard jako jego ukochaną Merę, księżniczkę Xebel, oraz Patricka Wilsona jako jego przybranego brata Orma, byłego króla Atlantydy.

Poprzednio Czarna Manta nie zdołał pokonać Aquamana. Wciąż jednak pragnie pomścić śmierć ojca i dlatego nie cofnie się przed niczym, żeby rozprawić się z Aquamanem raz na zawsze. Tym razem Czarna Manta jest potężniejszy niż dotąd. Posiadł moc mitycznego Czarnego Trójzęba, który kryje w sobie starożytną i złowrogą siłę. Żeby go pokonać, Aquaman nieoczekiwanie prosi o pomoc Orma, swojego uwięzionego brata i poprzedniego króla Atlantydy. Obaj muszą zapomnieć o różnicach, żeby ochronić królestwo oraz ocalić rodzinę Aquamana i cały świat przed nieodwracalnym zniszczeniem.

Pierwszy „Aquaman” zarobił ponad 1 miliard dolarów na całym świecie i stał się najbardziej dochodowym filmem DC Studios. Wiemy już, że drugi film będzie skupiał na braterskiej relacji między Arthurem i Ormem, a wątek romantyczny pomiędzy Aquamanem i Merą zostanie całkowicie zminimalizowany. Kinowa premiera filmu „Aquaman i Zaginione Królestwo” planowana jest na 20 grudnia 2023 roku.

Koniecznie przeczytaj też:

 

zdj. Warner Bros.