Kiedy „Doktor Strange 2” zadebiutuje na Disney+? Premiera na chwilę po starcie serwisu w Polsce

Film „Doktor Strange w multiwersum obłędu” cały czas pozostaje jeszcze głośną premierą dużego ekranu, ale Marvel przygotowuje się już do pokazania swojego najnowszego hitu widzom serwisu Disney+. Kiedy produkcja zadebiutuje w streamingu? Znamy dokładną datę premiery.

Nowa produkcja o przygodach Doktora Strange'a, w której bohater grany przez Benedicta Cumberbatcha stanął do walki ze Scarlet Witch debiutowała na ekranach kin na początku maja i była pierwszą z tegorocznych premier Marvela. Po finansowym sukcesie filmu „Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni” studio Disney zrezygnowało z hybrydowej dystrybucji swoich superbohaterskich hitów i po eksperymencie z „Czarną Wdową” powróciło do wyłącznej premiery w kinach. Studio nie zapomina jednak o widzach swojego streamingowego serwisu i utrzymuje szybkie tempo przenoszenia filmów z dużego na mały ekran.

Sprawdź też: Koniec spekulacji. Daredevil powróci w nowym serialu od Disney+.

disney plus czerwiec premiery.jpg

Jak podał niemiecki oddział serwisu Disney+, film „Doktor Strange w multiwersum obłędu” zawita do oferty serwisu Disney+ już 22 czerwca, czyli 45 dniach po premierze w kinach. Film będzie tym samym pierwszą kinową Marvela, która zaliczy debiut w streamingu już po premierze platformy Disney+ w naszym kraju. Przypomnijmy, że debiut Disney+ został zaplanowany w Polsce na 14 czerwca. Warto jednak zaznaczyć, że informacja o premierze wyznaczonej na 22 czerwca została szybko usunięta z mediów społecznościowych, więc nie możemy wykluczyć, że była błędna, lub została ujawniona zbyt wcześnie. Warto w tym kontekście przypomnieć, że film „Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni” debiutowała na Disney+ po 70 dniach od premiery w kinach, a w przypadku „Eternals” było to 68 dni po debiucie na dużym ekranie.

zdj. Marvel