Kolejne źródło potwierdza polską cenę abonamentu Disney+. Na Android jeszcze taniej

Wczoraj informowaliśmy, że potencjalną cenę polskiego abonamentu serwisu Disney+ ujawniło Apple. Dzisiaj wiemy już, że informacje te potwierdza kolejne źródło, którym jest aplikacja na system Android. Co więcej, popularny system operacyjny dla smartfonów wpisuje się swoją roczną ceną abonamentu w schemat cen Disney+ panujący obecnie na pozostałych rynkach, w których platforma Disneya już wystartowała.

Jak informowaliśmy na łamach Filmożerców, podczas korzystania z aplikacji serwisu Disney+ na urządzeniu Apple TV 4K, można odnaleźć polską cenę miesięcznego i rocznego abonamentu serwisu i go zasubskrybować. Apple umożliwiło zakup miesięcznego i rocznego abonamentu w złotówkach poprzez konto iTunes i poinformowało, że jego koszt – po upływie trwającego siedem dni okresu próbnego – wyniesie 32,99 zł za cały miesiąc i 334,99 zł za rok.

Dzisiaj możemy potwierdzić, że o polskiej cenie dostępu do serwisu informuje także system Android, który podobnie jak Apple podaje, że cena miesięcznego abonamentu wynosi 32,99 zł. Co jednak ważne, przy korzystaniu z aplikacji Disney+ na telefonie cena rocznego abonamentu opiewa na 329,99 zł, czyli względem tej wyznaczonej przez Apple jest o 5 zł tańsza. Istotniejsze od samej różnicy w cenie jest to, że Android przystosował polską cenę rocznego dostępu do serwisu do systemu cen, którym Disney posługuje się oficjalnie w USA, Kanadzie i Holandii, gdzie platforma Disney+ wystartowała 12 listopada.

Screenshot_20191114-132558.jpg Screenshot_20191114-132737.jpg

W Kanadzie miesięczny dostęp do serwisu kosztuje 8,99 USD i 89,99 USD w przypadku wykupienia rocznego dostępu. W Holandii za miesięczny dostęp trzeba zapłacić 6,99 EUR i 69,99 EUR rocznie. W Australii korzystanie z platformy Disney+ będzie kosztowało podobnie jak w Kanadzie, czyli 8,99 USD w przypadku miesięcznego abonamentu i 89,99 USD za roczną subskrypcję. Mieszkańcy Nowej Zelandii zapłacą natomiast 9,99 USD miesięcznie lub 99,99 USD rocznie.

Możemy więc zauważyć, że przy wykupieniu rocznego abonamentu Disney obniża jego koszt o równowartość dwumiesięcznego dostępu. Zastosowanie takiej praktyki w przypadku Androida może być kolejnym sygnałem potwierdzającym, że właśnie taką cenę Disney zastosuje na naszym rynku po oficjalnym uruchomieniu serwisu.

Podkreślmy, że jak na razie cena ta nie została cały czas potwierdzona przez samego Disneya, a żeby uzyskać możliwość rejestracji i zakupu abonamentu, niezbędne jest połączenie internetowe z adresu IP jednego z trzech krajów, w których serwis wystartował oficjalnie. Aktualnie nie znamy nawet daty premiery serwisu Disney+. Możemy jedynie przypuszczać, że Disney+ wystartuje w Polsce 31 marca 2020 roku. Wtedy platforma pojawi się między innymi w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Włoszech, Hiszpanii.

Porównanie cen na tle pozostałych platform streamingowych dostępnych w Polsce

Platforma

Jakość

Ekranów jednocześnie

Cena za miesiąc

Cena za rok

Netflix

4K, Dolby Vision, Dolby Atmos

4

52,00 zł

624,00 zł

Apple TV+

4K, Dolby Vision, Dolby Atmos

6

24,99 zł

249,99 zł

HBO GO

HD (1080p)

2

24,90 zł

298,80 zł

Disney+

4K, Dolby Vision, Dolby Atmos

4

32,99 zł

329,99 zł

Sprawdźcie także inne wiadomości o Disney+

źródło: zdj. Disney