Koniec świata nadejdzie w przyszłym roku. Jest dokładna data premiery serialu na podstawie „Fallouta”!

Poznaliśmy dokładną datę premiery serialowej adaptacji kultowej serii gier „Fallout”. Przedstawiciele platformy streamingowej Prime Video potwierdzili, że na debiut projektu, za który odpowiadają Lisa Joy i Jonathan Nolan, twórcy „Westworld”, trzeba będzie poczekać jeszcze nieco ponad pół roku. 

O fabule serialowego „Fallouta” do tej pory dowiedzieliśmy się bardzo niewiele. Wiemy jedynie, że - idąc wzorem gier - fabuła obrazu rozgrywać się będzie w ramach alternatywnej historii, w której doszło do wojny nuklearnej. Akcja została osadzona na tle retro-futurystycznego świata Los Angeles lat 50. ubiegłego wieku. Tytuł nie będzie bezpośrednią adaptacją żadnej z dotychczasowych odsłon gry, lecz swego rodzaju uzupełnieniem, osadzonym w tym samym uniwersum - mówił w minionym roku Todd Howard, kierownik Bethesda Game Studios, czyli wytwórni odpowiedzialnej za kultowego RPG-a od 2007 roku.

Amazon zakupił prawa do ekranizacji cyklu gier przed trzema laty. Etap produkcyjny oficjalnie ukończono tej wiosny – w tym samy czasie dowiedzieliśmy się, że Prime Video wyznaczyło premierę obrazu na przyszły rok. Z najnowszych wpisów na kanałach platformy wynika z kolei, że pierwszy odcinek „Fallouta” zobaczymy dokładnie 12 kwietnia 2024. Warto dodać, że Amazon połączył ogłoszenie daty premiery z wypadającym w tym tygodniu 26. Dniem Fallouta, doroczną celebracją kultowej marki. 

Sprawdź też:

Obok Nolana i Joy z projektem jako aktorzy związali się przede wszystkim: Walton Goggins („Django”), Ella Purnell („Osobliwy dom Pani Peregrine”) czy ulubiony artysta Davida Lyncha - Kyle MacLachlan („Twin Peaks). Jako główni scenarzyści nad projektem czuwają Geneva Robertson-Dworet („Tomb Raider”) i Graham Wagner („Dolina Krzemowa”).

Źródło: Deadline / zdj. Prime Video