Pomocnik potężnego złoczyńcy z Marvela będzie kobietą? Pojawi się w „Fantastycznej czwórce”

Marvel znalazł ostatnio scenarzystę do filmu o Fantastycznej czwórce, a teraz pojawiła się nowa informacja, która zaciekawi fanów MCU. Okazuje się, że w nowej produkcji o swojej pierwszej superbohaterskiej drużynie Marvel chce, aby pomocnikiem filmowej wersji Galactusa była – przynajmniej na początku – żeńska bohaterka.

Pomocnik Galactus będzie w filmach Marvela kobietą? Nowy przeciek

Fantastyczna czwórka” jest jednym z najbardziej wyczekiwanych projektów Marvela, a atmosferę wokół projektu jeszcze mocniej podgrzały informacje o tym, że złoczyńcą ma okazać się w nim nie kto inny jak potężny Galactus. Włodarze Marvel Studios szukają podobno do roli aktora o hiszpańskich lub latynoskich korzeniach i mówiło się nawet, że kandydatem do roli jest Antonio Banderas. Jeden z najbardziej znanych scooperów ujawnił teraz nową informację w sprawie pomocnika Galactusa. Według jego źródeł Marvel chce, aby pierwszego Herolda potężnego złoczyńcy zagrała kobieta.

Marvel cały czas nie ogłosił jeszcze obsady „Fantastycznej Czwórki”, ale z głównymi rolami łączeni byli ostatnio Vanessa Kirby (Sue Storm), Joseph Quinn (Johnny Storm) oraz Ebon Moss-Bachrach. W przypadku ostatniego mówiło się, że, miałby zagrać Srebrnego Surfera lub Stwora. Pierwszy z nich był najpopularniejszym komiksowym pomocnikiem Galactusa, ale spekulowano, że miałby odegrać w filmie tylko niewielką rolę. Wygląda więc na to, że przez większość filmu rolę Herolda złoczyńcy będzie pełnił ktoś inny.

galactus nova-min.jpg

W komiksach Galactus to kosmiczna istota żywiąca się całymi planetami. Jest jedną z najpotężniejszych i najgroźniejszych postaci w całym kosmosie, a jego pojawienie się zawsze oznacza zagładę jakiejś planety. Z pożerania planet pozyskuje kosmiczną energię, co czyni go wyjątkowo mocarnym. Jest przedstawiany jako olbrzymia, niebieska i humanoidalna istota nosząca na głowie hełm przypominający charakterystyczne rzymskie nakrycie głowy. Heroldowie Galactusa to istoty, które stały się sługami Pożeracza Światów i sygnalizują jego nadejście. Obdarzani są też ułamkiem jego mocy. W komiksach pomocniczkami Galactusa były między innymi Stardust oraz żeńska wersja Srebrnego Surfera z Ziemi-829 znana jako Juno. Najpopularniejszą żeńską wersją Herolda była jednak Frankie Raye znana jako Nova.

Początkowo przygotowaniem historii do filmu o zespole Fantastycznej Czwórki zajmowali się Jeff Kaplan i Ian Springer, ale Marvel zastąpi ich Joshem Friedmanem mającym w dorobku takie hity jak „Avatar: Istota wody”, „Wojna światów”, „Czarna Dalia” czy serialowy „Snowpiercer”. Ostatnio okazało się, że w prace nad historią zaangażowany został Cameron Squires, który zajmował się w Marvelu przygotowaniem serialu „WandaVision”. Kinowy debiut filmu planowany jest na 14 lutego 2025 roku. Wyreżyserowaniem filmu zajmie się Matt Shakman.

Koniecznie sprawdź też:

źródło: MyTimeToShineHello / zdj. Marvel