Krytycy bezlitośni dla „Marvels” – to jeden z najgorszych filmów MCU. Disney ma poważny problem

Zasłona dymna wprowadzona przez pierwsze opinie w mediach społecznościowych szybko opadła. Pełnoprawne recenzje krytyków jednoznacznie określają „Marvels” jednym z najgorszych filmów w całym MCU. Kinowa porażka widowiska wydaje się już przesądzona.

To kolejny nieudany film Marvela. Krytycy bezlitośni dla Brie Larson

Jeszcze kilka godzin temu mogliśmy się zastanawiać, czy „Marvels” nie okaże się jednak udanym widowiskiem – sugerowały to pierwsze opinie krytyków zamieszczone w mediach społecznościowych. Ponownie okazało się jednak, że nie warto przykładać zbyt dużej wagi do entuzjastycznych minirecenzji zamieszczanych na Twitterze. Marvel zniósł właśnie embargo na pełnoprawne recenzje i okazało się, że bliżej prawdy były zdecydowanie te opinie, które zapowiadały mocno rozczarowujące widowisko.

Po zebraniu 62 opinii pozytywnie film ocenia zaledwie 55% tekstów. Co jeszcze wymowniejsze, średnia ocena na podstawie not wystawionych przez krytyków wynosi zaledwie 5,80 w dziesięciostopniowej skali. Film dołącza tym samym do grona największych filmowych wpadek Marvela pod względem oceny od krytyków. Najsłabszym wynikiem cechuje się obecnie trzeci „Ant-Man” z 46% pozytywnych recenzji, niewiele lepiej wypadają „Eternalsi” z 47% wynikiem. Punktowa ocena wynosi w ich przypadku odpowiednio 5,50 i 5,60. Jeśli weźmiemy pod uwagę wyłącznie recenzje od tak zwanych topowych krytyków, to okaże się, że rezultat jest wręcz koszmarny! Przy „Marvels” pojawia się informacja o 30% pozytywnych opinii przy 23 tekstach i ocenie 4,30 na 10! Tak nisko nie był oceniany jeszcze żaden z filmów Marvela.

Marvels opinie o filmie i recenzje

Zebranie pozytywnych recenzji było ostatnią szansą filmu na dobry wynik w trakcie pierwszego weekendu. Gdyby krytycy wyjątkowo dobrze przyjęli powrót Brie Larson do roli Kapitan Marvel, istniałaby jeszcze możliwość, że fani MCU skuszą się na wizytę w kinie. Przy takim wyniku jest to ostatni gwóźdź do finansowej porażki filmu.

zdj. Marvel