Kto przejmie rolę Indiany Jonesa? Kathleen Kennedy znalazła następcę Harrisona Forda

Studio Lucasfilm pracuje jeszcze na planie filmu „Indiana Jones 5”, ale do sieci zaczynają przeciekać już informacje na temat planów Kathleen Kennedy na kontynuowanie kultowej franczyzy, której gwiazdorem przez lata był Harrison Ford.

Możemy być pewni, że piąta część serii będzie dla Harrisona Forda pożegnaniem z rolą Indiany Jonesa, który debiutował jako szukający przygód archeolog w 1981 roku filmem „Poszukiwacze zaginionej Arki”. Trudno jednak wyobrazić sobie, aby studio Lucasfilm miało porzucić tak dochodową franczyzę wraz z odejściem Forda. Już wcześniej spekulowano, że film „Indiana Jones 5” ma służyć jednocześnie jako pożegnanie Harrisona Forda i zapowiedź przygód jego następcy.

Najnowsze przecieki z obozu Lucasfilm potwierdzają te sugestie i ujawniają, kto ma zastąpić popularnego aktora na ekranie. Według źródeł brytyjskiego dailymail stojąca na czele studia Kathleen Kennedy zdecydowała, że następcą Indiany zostanie bohaterka grana przez Phoebe Waller-Bridge. Jak na razie nie znamy zbyt wielu szczegółów na temat jej postaci, ale mówi się, że brytyjska aktorka znana z serialu „Współczesna dziewczyna”, wciela się w asystentkę Indiany Jonesa, która będzie mu towarzyszyć w ostatniej przygodzie. Na planie krążą plotki sugerujące, że to właśnie bohaterka Phoebe Waller-Bridge przejmie rolę popularnego archeologa i poszukiwacza przygód w kolejnych odsłonach i stanie się główną bohaterką nowej serii. Co więcej, mówi się, że Kathleen Kennedy zamierza wprowadzić szereg dużych i odważnych zmian w świecie Indiany Jonesa, a przekazanie głównej roli kobiecie ma być jedną z nich.

Phoebe Waller-Bridge

W piątym filmie Indiana Jones ponownie zmierzy się z nazistami. Fabuła skoncentruje się na naukowcu, którego amerykański rząd zwerbował po zakończeniu drugiej wojny światowej do pracy w NASA – bohater grany przez Madsa Mikkelsena zajmuje się misją lądowania na Księżycu. W obsadzie ponownie zobaczymy Harrisona Forda, a obok niego pojawią się wspominana Phoebe Waller-BridgeMads Mikkelsen, Toby Jones oraz Thomas Kretschmann.

Jak na razie informacje te nie zostały oficjalnie potwierdzone. Film „Indiana Jones 5” zadebiutuje w kinach 29 lipca 2022 roku. Jego reżyserem jest James Mangold, twórca „Logana” i „Ford v Ferrari”.

źródło: dailymail.co.uk / zdj. Lucasfilm / BBC Studios