Kto zastąpi Justina Lina na stanowisku reżysera „Szybkich i wściekłych 10”? Twórca „Transportera” faworytem

Wygląda na to, że niecały tydzień po odejściu Justina Lina z produkcji „Szybcy i wściekli 10”, studio Universal znalazło już zastępcę reżysera, który zrezygnował z pracy nad filmem z powodu różnic kreatywnych. Faworytem do przejęcia stanowiska po Linie ma być francuski twórca Louis Leterrier, który na swoim koncie ma takie tytuły jak „Transporter 1 i 2” czy „Iluzja”.

Bezkrólewie na planie filmu „Fast X”. Kto wyreżyseruje „Szybkich i wściekłych 10”?

O wybraniu Leterriera przeważyć miało duże doświadczenie reżysera w tworzeniu filmów akcji. Na ten moment o europejskim twórcy mówi się jako o kandydacie nr 1, aczkolwiek informacje ze strony Universal Pictures nie zostały jeszcze oficjalnie potwierdzone.

Oprócz wspomnianych wyżej produkcji Leterrier pracował nad takimi filmami gatunkowymi jak: „Człowiek pies” z 2005 roku z Jetem Li w roli głównej, „Incredible Hulk” z 2008 roku, „Starcie tytanów” z 2010 roku oraz amerykańsko-brytyjska komedia pt. „Grimsby”, w której wystąpił Sacha Baron Cohen. Reżyserskie szlify twórca zdobywał na planie widowiska „Obcy: Przebudzenie”, gdzie asystentował Jean-Pierre'owi Jeunetowi.

Może zainteresuje Cię: Ethan Hawke jako zamaskowany morderca w nowym zwiastunie horroru „Czarny telefon”

Pomimo nieplanowanej absencji Lina prace na planie dziesiątej odsłony samochodowego cyklu wciąż trwają. Produkcja została jedynie przerwana przy pierwszej ekipie, podczas gdy druga nieprzerwanie pracuje nad filmem w Wielkiej Brytanii. Według części źródeł wstrzymanie głównej produkcji ma kosztować Universal od 600 tys. do 1 miliona dolarów każdego dnia. Kolejne opóźnienia mogą przyczynić się do zmiany w ustalonym przez wytwórnię kalendarzu premier.

W głównych bohaterów filmu „Fast X” raz jeszcze wcielą się Vin Diesel, Jordana Brewster, Tyrese Gibson, Ludacris, Michelle Rodriguez oraz Sung Kang. Nowe postaci zagrają Daniela Melchior, Brie Larson oraz Jason Momoa. Premiera filmu została wyznaczona na 19 maja 2023 roku.

Źródło: Variety / Zdj. Universal