„Szybcy i wściekli 10” tracą reżysera. Justin Lin rezygnuje ze względu na kreatywne różnice

Okres zdjęciowy do dziesiątej odsłony serii „Szybcy i wściekli” nie zaczął się zbyt dobrze. Zaledwie kilka dni po wejściu na plan, z projektem postanowił rozstać się jego reżyser Justin Lin, który stał za kamerą pięciu z dotychczasowych dziewięciu projektów wchodzących w skład serii o najszybszej rodzinie kina.

Prace na planie filmu „Fast X” wystartowały 20 kwietnia i już siedem dni później z projektem postanowił rozstać się jego reżyser Justin Lin. Mówi się, że reżyser postanowił ustąpić z roli reżysera ze względu na kreatywne różnice. Rozstanie przebiegło jednak w przyjacielskiej atmosferze i Justin Lin pozostanie zaangażowany w projekt jako jeden z jego producentów. Dodajmy, że pozostanie on także autorem scenariusza, nad którym pracował także Dan Mazeau. W oficjalnym oświadczeniu reżysera czytamy:

Ze wsparciem ze strony wytwórni Universal podjąłem trudną decyzję o wycofaniu się z roli reżysera filmu „Fast X”, ale pozostanę przy projekcie jako jego producent. Przez 10 lat i pięć filmów udało nam się pokazać najlepszych aktorów, najlepsze sceny kaskaderskie i najlepsze pościgi samochodowe. Osobiście, jako dziecko azjatyckich imigrantów, jestem niezwykle dumny z faktu, że pomogłem stworzyć najbardziej zróżnicowaną serię w historii kina. Zawsze będę wdzięczny niesamowitej obsadzie, ekipie i studiu za ich wsparcie oraz za przyjęcie mnie do rodziny Szybkich i Wściekłych.

Justin Lin pracował nad pięcioma filmami serii. Ostatnio reżyserował produkcję „Szybcy i wściekli 9”, a wcześniej zajmował się trzecią, czwartą, piątą i szóstą odsłoną franczyzy. Jego odejście najprawdopodobniej nie wpłynie na opóźnienie premiery filmu. Studio zajęło się już poszukiwaniem reżysera, a w tym czasie na planie będzie pracowała druga ekipa zdjęciowa odpowiadająca za sceny bez udziału głównych gwiazd produkcji.

W głównych bohaterów jeszcze raz wcielą się Vin Diesel, a także Jordan Brewster, Tyrese Gibson, Ludacris, Michelle Rodriguez oraz Sung Kang. Nowe postacie zagrają Daniela MelchiorBrie Larson i Jason Momoa mający wcielić się w głównego złoczyńcę filmu. Premiera filmu „Szybcy i wściekli 10” została wyznaczona na 19 maja 2023 roku.

zdj. Universal Pictures