Ktoś poluje na rycerzy Jedi. Disney pokazał zwiastun nowego serialu „Star Wars”

Z okazji przypadającego na dzisiaj dnia Gwiezdnych wojen studio Lucasfilm przygotowało dla fanów popularnej franczyzy dwie niespodzianki. Drugą z nich jest nowy zwiastun najbliższego aktorskiego serialu pod tytułem „Akolita”. Zobaczcie, jak zapowiada się produkcja osadzona jeszcze przed prequelami.

Gwiezdne wojny: Akolita” – nowy serial od Disney+ na zwiastunie

Z okazji przypadającego na 4 maja dnia Star Wars studio Lucasfilm udostępniło widzom serwisu Disney+ animowany serial „Opowieści z Imperium”, a teraz zaprezentowało nam pełny zwiastun swojego następnego projektu osadzonego w odległej galaktyce. Premiera serialu zatytułowanego „Gwiezdne wojny: Akolita” odbędzie się na Disney+ już 4 czerwca tego roku. Na start do widzów trafią dwa odcinki.

Sprawdź też: Film na weekend? HBO Max podrzuca Wam dwie znakomite propozycje.

Wydarzenia przedstawione w serialu „Akolita” miały miejsce w czasach poprzedzających „Mroczne widmo”. Produkcja zaprezentuje widzom kres epoki zwanej Wielką Republiką, co oznacza, że akcja rozegra się mniej więcej na około sto lat przed filmowymi prequelami, kiedy w galaktyce na nowo pojawiają się mroczne siły. Głównymi bohaterami historii zostaną była padawanka Jedi i jej dawny mistrz, którzy próbują rozwikłać serię brutalnych zbrodni i w efekcie trafiają na trop szerszej konspiracji.

Główne role w serialu grają: Amandla Stenberg („Nienawiść, którą dajesz”), Carrie-Anne Moss („Matrix”), Lee Jung-Jae („Squid Game”), Dean Charles Chapman („1917”), Jodie Turner-Smith („Anna Boleyn”), Charlie Barnett („Russian Doll”), Manny Jacinto („Dobre miejsce”) i Dafne Keen („Logan”).

zdj. Disney+