Kultowy bohater „Wojen Klonów” zadebiutuje w live action? Nowe doniesienia o serialu „Ahsoka”

Wygląda na to, że w ramach aktorskiego serialu o Ahsoce Tano fanów czeka upragniony debiut aktorski postaci Kapitana Rexa. W bohatera znanego z „Wojen Klonów” i „Rebeliantów” najwyraźniej ponownie wcieli się Temuera Morrison.

Temuera Morrison wraca do świata „Gwiezdnych wojen

Aktor znany z kreacji Jango Fetta i Boby Fetta w serialowych i filmowych tytułach spod szyldu „Gwiezdnych wojen” powróci na mały ekran jeszcze w tym roku – napisano w raporcie, który pojawił się na łamach serwisu One Take News. Na chwilę obecną nie wiadomo, czy portretowany przez niego klon CT-7567, znany przede wszystkim jako Kapitan Rex, pojawi się w serialu w ramach retrospekcji, czy odegra ważniejszą rolę w głównej części fabuły.

Przypomnijmy, że Rex debiutował w uniwersum „Gwiezdnych wojen” w 2008 roku w ramach „Wojen Klonów”. W toku animowanej serii, jako prawa ręka Anakina Skywalkera, okazał się być jednym z najzdolniejszych żołnierzy-klonów w armii Republiki. Rex był też jednym z nielicznych sobowtórów Jango Fetta, które zdołały pozbyć się czipu przymuszającego do wykonania Rozkazu 66. Poza główną serią bohatera zobaczyliśmy też w „Rebeliantach” oraz „Opowieściach Jedi”. Warto dodać, że w ramach fanowskich dyskusji mówiło się, że Rex pojawił się też w „Powrocie Jedi”, jako jeden z rebelianckich żółnierzy biorących udział w szturmie na bunkier na księżycu Endora. Pod takim rozwiązaniem – w ramach luźnego retconu – podpisał się też sam Dave Filoni.

Sprawdź też: Reżyserka „Nomadland” i „Eternals” nakręciła nowy zwiastun do „Diablo 4”! Oceńcie efekt

Serial „Ahsoka” będzie kontynuował opowieść tytułowej bohaterki, która ruszy tym razem śladem Wielkiego Admirała Thrawna (w tej roli najprawdopodobniej pojawi się Lars Mikkelsen). W głównej roli wraca Rosario Dawson (po raz pierwszy raz w roli byłej parawanik Anakina Skywalkera zobaczyliśmy ją w „The Mandalorian”). W obsadzie są też Natasha Liu Bordizzo (jako Sabine Wren) i ukraińska aktorka Ivanna Sakhno. Podczas niedawnego Star Wars Celebration oficjalnie potwierdzono też, że Mary Elizabeth Winstead zagrała w serialu postać Hery Syndulli znanej z „Rebeliantów” zaś Lars Mikkelsen zadebiutuje w konwencji live-action jako Wielki Admirał Thrawn. Z kolei znanego z „Rebeliantów” Ezrę Bridgera w produkcji sportretuje Eman Esfandi („King Richard: Zwycięska rodzina”).

Scenariusz do serialu stworzył Dave Filoni, jeden z głównych twórców animacji „Wojny Klonów” i „Rebelianci”. „Ahsoka” zadebiutuje na platformie Disney+  w sierpniu bieżącego roku.

Jednym z reżyserów jest Peter Ramsey, twórca animacji „Spider-Man Uniwersum”. Za kamerą stanęli też Steph Green, Jennifer Getzinger, Geeta Patel, Rick Famuyiwa (któremu przypadła rola wyreżyserowania obu finałowych odcinków bieżącego sezonu „The Mandalorian”) oraz sam Filoni

Źródło: One Take News / zdj. Lucasfilm