Sensacyjna decyzja HBO Max! To koniec jednego z najlepszych seriali ostatnich lat

Jeden z najlepszych seriali ostatnich lat został anulowany! Platforma HBO Max zdecydowała o porzuceniu serialu „Lakers: Dynastia zwycięzców” opowiadającego historię jednej z najpopularniejszych drużyn w historii NBA.

Fanów serialu czeka szok! Nie będzie 3. sezonu „Lakers: Dynastia zwycięzców”!

Serial opowiadający o zawodowych sukcesach i kulisach życia zawodników Los Angeles Lakers, którzy w latach 80. ubiegłego wieku stworzyli jedną z najbardziej podziwianych i dominujących nad rywalami drużyn, która stała się legendą zarówno na boisku, jak i poza nim, nie powróci z trzecim sezonem. Platforma HBO Max zdecydowała o anulowaniu produkcji po dwóch sezonach. Serial był oparty na książce Jeffa Pearlmana, a za jego stworzenie odpowiadali Max Borenstein i Jim Hecht. Pierwszy z nich przyznał w mediach społecznościowych, że anulowanie serialu oznacza inne zakończenie historii niż to, które twórcy mieli w planach. „To nie jest zakończenie, które planowaliśmy” – napisał na portalu X. „Ale jestem pełen wdzięczności i miłości”.

Nie tak dawno o tym, że serial „Lakers: Dynastia zwycięzców” może zostać anulowany po drugim sezonie przestrzegał sam Jeff Pearlman. Autor książkowego pierwowzoru wzywał widzów do oglądania nowych odcinków, twierdząc, że serial potrzebuje dobrych wyników oglądalności. „Mówię wam – przyszłość serialu jest w waszych rękach. Potrzebujemy widzów. Boleśnie odczuwamy trwające strajki. Proszę pomóżcie zrobić szum, bo drugi sezon jest niesamowity. Ale... HBO kieruje się liczbami” – przestrzegał w mediach społecznościowych. Apel nie okazał się jednak skuteczny. Drugi sezon zanotował na początku oglądalność wynoszącą 629 tys. widzów. Oznaczało to spory spadek względem debiutanckiego odcinka pierwszego sezonu, który przyciągnął 901 tys. widzów.

Mimo słabej oglądalności serial „Lakers: Dynastia zwycięzców” zyskał sobie grono wiernych fanów i został bardzo dobrze oceniony przez widzów i krytyków. Na Rotten Tomatoes pozytywnie ocenia go 80% krytyków i 90% widzów.

Koniecznie sprawdź:

zdj. HBO Max